Новембарски извештај ПВЈ-а

Day 1,844, 04:53 Published in Serbia Serbia by Valletta

Као што смо у првом чланку “Паравојне јединице еСрбије” објавили, једна од бољих “дефиниција” ко смо ми:
Паравојне јединице (ПВЈ) су јединице које поштују упутства и наређења власти и савезника, а слободне су да се саме организују и спремне да се одазову на ударе које организује Министарство одбране. ПВЈ није удружење нити институција или организација; свака јединица има могућност да доноси одлуке у своје име, независно од осталих јединица, а окупљене су на заједничком каналу како би у право време и на прави начин искористиле штету својих војника.

Као увод у чланак, ево већ други пут, покушавам да вам пробудим сећање на онај стари, добри ве-један, када је све било много лакше и лепше него сад.
Вратимо се за тренутак у ту 2009. годину и сам настанак ПВЈ-а. Цитираћу једног новинара који је био веома популаран у то време: "еСрбија је постала фабрика војника, па се ту и створила потреба за оснивањем све више паравојних формација".
Тако је и било. Тај период јесен-зима 2009, услед силних бејби бумова појављивало се све више и више јединица...
Постављало се питање: да ли је будућност еСрбије у масовношћу или професионализацији јединица? Да ли је будућност еСрбије у бројности или нам је потребна јака војска?
И тако је почело, јединице су се саме организовале и финансирале, једина жеља - еСрбија светска сила број 1.
ПВЈ се организовао на два дела: први је био “Одред” који је функционисао као нека врста данашњих титана. Војници који су имали ранк “Филд Маршал” позивани су на ударе и деловали по потреби, док су друге паравојне јединице биле у сталном контакту са МоД-ом, али су се већином саме организовале и финансирале.

Тада су настале неке нове Паравојне јединице: PRIVATNA SPECIJALNA JEDINICA, AUTOBOTI, BELI VITEZOVI, BARJACI, VUKODLACI, SRPSKI KORPUS, SLOBODNI STRELCI, SOKOLOVI, CRNE OVCE, RENDŽERI, NOVOSADSKA GARDA, SERBIAN GENTLEMEN, VAMPIRI, JASTREBOVI, KRALJEVA GARDA VUKOVI, CONDORS, WORLD TACTICAL FIGHTERS (WTF), PARATROOPERS, SAJ, ZMAJEVI, PIRATI, DUNAVSKA DIVIZIJA, LEGIONARI SRBIJE, и многе друге...
Као што видите доста интересантних имена, нека су давно заборављена, нека и даље постоје.

Извор “Легионар”


ИЗВЕШТАЈ:
Месец новембар многима је вратио жељу за игром. “Epic” битке вратиле су се на Балкан. Главни повод био је јубилеј Ерепаблика, тј. 5. рођендан, а за рођендан много поклона и
наравно појачивачи штете који су много утицали на дешавања на фронту.

Почело је борбама еБугарске и еГрчке, јако неизвесне борбе које је понекад и један поен одлучивао. Паравојска је највише до сад ударала за Бугаре. Чак 18 пута паравојска је интервенисала. Крајњи исход - Грчка на кратко протерана са Балкана.

Најважнија битка за еСрбију била је битка за Јужну Далмацију. Врло озбиљан покушај Хрвата да се напокон ослободе и појаве на мапи Балкана био је неизвестан до самог краја. Као што смо навикли у оваквим биткама, истрошило се доста тенкова, базука и чоколадица.
Највећи проблем био је пресек у коришћењу бустера, тј бустери су трајали до 9 сати ујутру односно почетка новог дана, а остале су још дуге 3 рунде до краја. Преокрет смо направили оног тренутка када смо после дужег времена, око 10 сати, успели да победимо у 4. дивизији. Последња рунда најнеизвеснија до сад: 77-77 резултат. Д4 је успевао некако да одржава зид све до фамозног Т90 (1:30ч од почетка рунде), када смо били немоћни. Д2 и Д3 лако су уписали 5 поена у нашу корист, тако да смо постали сведоци колико је у ствари Д1 важна у неким биткама. Коначни резултат: 83-82 у корист еСрбије и победа у последњим секундама, по ко зна који пут у историји. еСрбија је могла опет да слави као некада!
Број удара за Србију - 10.

Остали савезници: Чиле 8, Македонија 6, Црна Гора 4, Пољска 3, Мађарска 2, Нови Зеланд, Тајланд, Мексико и Бразил 1;

За 31 дан укупно одржано је 64 скупа под командом МоД-а. На скуповима је ПВЈ укупно испуцао 6.014.861.071 дмг уз укупно присуство од 5.114 људи.
Просечан дмг по јединици месечно је 546.805.552, или дневно 17.638.888 (напомињемо да ово није укупан дмг јединица, јер су јединице имале и своје скупове - када није било МоД скупова, као и да при мерењу штете, МоД одбацује сав дмг настао испуцавањем преко траженог здравља).



Рефунд је исплаћиван редовно, по формули коју је увео Страхињић и која у себи обједињује и број утрошених тенкова и нанету штету и приходе које има држава. По овој формули рефунд може да (углавном) покрије само raw неопходан за производњу тенкова који су испуцани на скуповима.

МоД је у протеклом мандату издао правилник и конкурс за пријем нових јединица на рефунд систем, тако да у следећих месец дана окечујемо нове јединице у саставу ПВЈ-а.

Као што се у чланку наводи, свака јединица упућује се на тридесетодневни пробни период, током кога ће добијати пун рефунд. Као први дан пробног периода рачуна се дан када је јединица први пут била на удару.

Црвене Беретке
прва су јединица која је дана 06.12.2012. приступила пробном периоду и за 30 дана пружа им се прилика да постану нова ПВЈ јединица.

Можда ће многе занимати, па ћу овде поставити пар питања команди Беретки:
1. Који је разлог вашег приступања рефунд систему и ПВЈ-у?
- Ко вам је највише помогао у томе?
Па мотив је једноставан, циљ јединице је што брже напредовање чланова. Значи што више удара, више подела и више пуцања, резултирају бржим напретком за све војнике, а и много је занимљивије и лепше када сви ударамо са истог канала.
-Да не именујем све који су нам помогли (да се неко не наљути ако га заборавим), али имали смо несебичну помоц и разумевање од стране ЦП-а, министара, МоД тима (бившх и садашњих) и, што је најлепше, није било никаквих, чак ни у назнакама, захтева политичке природе (мада смо се, признајем, прибојавали тога).

2. Да ли постоји нека јединица са којом имате пријатељске односе?
Немамо сукоба ни са једном јединицом, а многе су нам помогле у разлицитим сегментима, али, опет, не бих да издвајам некога.
3. Шта предлажете осталим јединицама које нису испуниле услове или још увек размишљају о уласку на овај систем?
Предлажем им да се обрате било коме из владе или војске за савете, помоћ или информације и да тако прво себи разјасне шта у ствари значи рефунд.(нама се није ни са ким десило да је одбио да помогне или пружи информацију). А онда је на њима да одлуче да ли је систем рефунда у складу са њиховим плановима развоја и напретка њихових јединица.
4. Зашто би регрут требао баш у Беретке да дође? По чему сте посебни?
Плашим се да би одговор био преопширан, зато ми дозволите да одговорим линком на наш последњи чланак о регрутацији:
http://www.erepublik.com/en/article/crvene-beretke-ponos-esrbije--2168311/1/20

5. Колико ваша команда има искуства у организовању јединице, с обзиром да сте јако млада јединица?
Нисмо ми баш тако млада јединица, само смо се недавно поново окупили након једног несретног периода у коме је јединица била престала са радом. Наш командант и оснивач (и реоснивач) Даре Јањић је поново окупио много беретки из старог састава. Команду и чине већином те беретке из претходног састава јединице, које имају искуства и не либе се да питају кад нешто не знају.
6. Једном реченицом опишите Црвене Беретке?
Да се не хвалимо, мислим да су Беретке делима показале и показују несебичност и пожртвованост у биткама за еСрбију, али и велику бригу о најмлађим играчима.
7. Шта очекујете од ПВЈ-а и које је ваше мишљење о истој?
Желео бих да се захвалим, у име јединице, свим командантима ПВЈ и ВеС-а што су нас примили у ово, по нама, елитно друштво. Даћемо све од себе да оправдамо то поверење.