Про вибори до Конгресу та його можливості. Як голосувати

Day 977, 01:41 Published in Ukraine Ukraine by Olesxander
Дорогий новачок! Якщо ти потрапив сюди за посиланням із статті Міністерства Освіти, ось оновлена і виправлена стаття.

Що таке Конгрес?


Кожного місяця у eRepublik відбуваються вибори до Конгресу – головного законодавчого (злі язики стверджують, що кнопкодавчого) органу будь-якої країни, що разом із Президентом вирішує політичне, військове та економічне майбутнє нації. Між 16 та 23 числом на головній сторінці у національних подіях з'являється посилання, що закликає виставити свою кандидатуру:



Стати кандидатом може кожен громадянин країни, який має 100 пунктів досвіду (15 рівень) та є членом якоїсь партії (але приймати участь у перегонах будуть лише найбільші на момент голосування 5 партій). 24 числа президенти партій обирають найдостойніших кандидатів, відсіюючи самовисуванців, іноземців що мають на меті захоплення влади та ін. Таким чином від партії бере участь у виборах не більше двох кандидатів на регіон. У цей час зазвичай з'являються статті кандидатів та партій, у яких вони марно намагаються знайти причини голосувати саме за них. А хто навіть цього не може, просто поливає брудом конкурентів, що у свою чергу теж марно, більшість виборців не проведеш дешевими сенсаціями та наклепами, проте породжує жваві дискусії.

25 числа відбуваються самі вибори. Можуть бути варіанти через кількість регіонів у країні, але зазвичай конгресменами стають 40 громадян. Оскільки в Україні на момент написання статті 12 регіонів, скоріше за все від кожного регіону буде проходити 3 кандидати, а 4 вільних місця займуть ті, хто не потрапив у трійку переможців у своєму регіоні, але здобув найбільше голосів по країні.

Кандидати, що виграли вибори, отримають:


* Блискучу медальку;


* Мапу скарбів, за якою можна знайти золото ;

* 20 пунктів досвіду за перемогу і ще по 5 за кожне голосування по законопроектах;

* Можливість надавати громадянство;

* Попередження, якщо у країні нема вакансій для початкових робочих навиків;

* Можливість голосувати за законопроекти.

На останньму пункті зупинимося детальніше. Отже конгресмени можуть висувати та голосувати за наступні законопроекти:


Новий розмір “підйомних”. При створенні громадянин отримує певну суму із казни. У більшості країн це значення встановлено на мінімальний розмір, 5 одиниць місцевої валюти. І це не через жадібність влади, а через те, що ця валюта має більше шансів осісти навіки на профілі громадянина, що закинув гру у перший день або боту, ніж піти на користь новачку. Якщо новачок дійсно потребує допомоги, він завжди її отримає від держави, якщо вміє читати і писати. Тобто нічим не корисний закон, хоча деякі молоді конгресмени полюбляють його згадувати у популістських цілях.


Переказ золота або валюти. Кошти, що знаходяться у казні не працюють і перебувають у небезпеці через можливі захоплення регіонів, і перехід їх частини до загарбника або захоплення влади іноземцями. Тому кошти виводяться на урядові організації, де вони захищенні від цього і починають працювати, приносячи користь. Проте проголосувати “за” на прохання уряду чи “проти”, якщо уряду менше довіри, аніж іноземцям, може будь-хто.


Друк валюти. На відміну від Реального Життя, у грі друк валюти зазвичай не призводить до інфляції і навіть є необхідним для нормального функціонування економіки. Трохи відповідальніший закон, оскільки від нього залежить стабільність валюти, проте знову визначає потребу уряд, завдання Конгресу лише контролювати адекватність рішення.


Зміна національної чат-кімнати. Оскільки вбудованими у гру чатами майже ніхто не користується, теж неважливий закон.


Зміна податків. А ось це важливо, податки здатні робити ринок привабливим або закривати його, наповнювати бюджет або кишені підприємців та працівників, регулювати безліч інших аспектів. Проте податки доволі рідко потребують корекції, і уряд частіше за все знову таки робить підрахунки і надає рекомендації.


Мінімальна зарплатня. Ще один із найулюбленіших законів популістів, широко розрекламований в РЖ. На відміну від ньго, у грі працівник набагато краще захищений, ніж роботодавець, що живе у світі дикого капіталізму і безсовісних працівників. Швидкий ріст робочого навику зазвичай дозволяє через короткий час новачку заробляти достатні кошти. А ось підприємець який через високу мінімальну зарплтню несе збитки, просто вимушений буде наймати лише високорозвинутих працівників, залишаючи новачків без вакансій або терпіти збитків і зачинятися. Якщо після урівноваження ринку праці мінімальна зарплатня буде замала, цю проблему може легко вірішити державні ясла виставляючи достатні зарплати для новачків.


Імпічмент Президента. З одного боку важливо у разі неадекватності, захоплення посади іноземцем, бездіяльністю, баном і т.д. З іншого — поки ні одного не відправили у відставку) На відміну від інших законів потребує для прийняття не простої більшості, а 66% голосів від складу Конгресу.

Крім того, конгресмени можуть голосувати за закони, що висуває Президент:


Нове вітальне повідомлення. Зазвичай містить у собі важливу інформацію для новачків, допомагаючи їм вберегтися від помилок. Завдання тут королювати адекватність Президента, рідко виникає потреба щось кардинально змінювати, окрім підписа.


Купівля будівель. Маються на увазі лише госпіталі та захисні системи, що мають значення для безпеки Батьківщини. Завдання тут проконтролювати ціну, якість, параметри та розташування цих об'єктів.


Торгове ембарго. Забороняє ввозити продукцію з певної країни. Майже не використовується, оскільки у разі війни з ворогом, ембарго виникає автоматично. Тут завдання прослідкувати, щоб Президенту раптом не захотілося припинити поставки важливих продуктів через власні бізнес-інтереси.


Пакт про Взаємний Захист. Дозволяє двом країнам захищати одна одну у разі нападу на корінні регіони, не витрачаючи коштів на десанти, прямо із власної території. Завдання Конгресу проконтролювати, щоб Альянс був корисним, не призів до небажаної війни, не був марнотратством та відповідав зовнішньополітичним інтересам країни, а не особистих уподобань Президента.


Проголошення війни. Дозволяє атакувати регіони, що належать іншій країні. Завданням конгресменів є прослідкувати щоб війна була спрямована для інтересів країни, були шанси на перемогу, деяка безпека і адекватна вартість.


Проголошення миру. На відміну від війни, мир не коштує ні копійки, проте може не відповідати інтересам країни або бажанням населення. Існує також можливість вимагати контрибуцію. Контроль дій Президента знову є завданням Конгресу при цьому голосуванні.

Крім внутрішньоігрових законопроектів, Конгрес може голосувати позаігрові, такі, як наприклад, вступ у військові блоки, власний регламент та ін.


Як голосувати?

Якщо б ви вирішили голосувати за мене у липні 2010, вам би потрібно було переконатися, що ви перебуваєте у Волині (Volhynia) (крім випадків, коли ви зараз у іншій країні, але останнім українським регіоном була саме Волинь — ви зможете голосувати прямо звідтіля). Для цього клікніть на свій аватар на боковій панелі зліва.



Якщо регіон чи країна інші, вам потрібно придбати квиток або написати мені листа для його отримання. Після цьго увійти у профіль і натиснути посилання (change), вибрати країну Ukraine, регіон Volhynia.

Повернувшись на головну сторінку, натиснути посилання вибори у національних останніх подіях.



Вибрати партію Independent Ukraine, і натиснути кнопку Vote біля кандидату Olesxander.

Якщо ви вирішили голосувати за іншого кандидата, вам так само треба перевірити, чи перебуваєте ви у потрібному регіоні, переміститися туди у разі потреби, вибрати його партію і проголосувати за нього.