Курси МЗС. [1] Постконференційні наукові матеріали.

Day 1,839, 07:28 Published in Ukraine Poland by Bryndanon


Дорогі друзі!

Як і було заявлено в статті "Курси молодого дипломата" при МЗС еУкраїни, амбіційна програма базового вишколу групи майбутніх дипломатів завершена. Правда, календарний план як і освітня програма зазнали певних змін, зокрема, була проведена ще одна, шоста, факультативна лекція щодо основ економіки. Нам йшлося про те, щоб передати базові знання, так сказати з нуля говорити про la culture générale.

Урочистий випуск слухачів Курсів відбудеться в вівторок адже адміністративні роботи ще тривають. Ми тут порадилися і я вирішив, що лекції, які читали викладачі мають бути в вільному доступі для нашої молоді. Багато хто не потрапив на Курси так як кількість слухачів обмежена.

Виходячи з цього, від нині і до вівторка будуть публікуватися матеріали всіх 6-х лекцій. Йде мова про основну їх частину. Питання-відповіді як і інші цікаві моменти навчального процесу, як правило, не будуть публікуватися.

Ну що ж, поїхали!
uaporsche (Kromov)


ПС: Думки лекторів не конче мають відповідати офіційній позиції Уряду та МЗС еУкраїни. При проведені лекцій, поважалося фундаментальне право академічної свободи (вільної кафедри) викладачів.



(AndyVortex) 1. Організаці державного управління країн: механіка взаємодії органів державної влади. Роль МЗС.[/b] [15 кредитів]

Вступне слово

Доброго вечора, шановні слухачі курсів для робітників МЗС еУкраїни.
Так вийшло, що вступну лекцію вашого курсу випало читати мені. В е-українському ком’юніті я частий гість, хоч і маю е-російське громадянство.
Життя моє було і є безпосередньо зв’язане з внутрішньою політикою, закордонними справами та роботою з новачками як в еУкраїні, так і у еРосії..

Коли вже тема нашої лекції внутрішня політика, то тут і далі після загальноігрових фраз я буду давати вам багаж даних про еУкраїну та, коли різниця суттєва, давати коротке порівняння з еРосією, для кращого сприйняття інформації.

1. Роль Президента та делеговані ним повноваження Міністрів.

Згідно механіки гри, Президент країни може пропонувати закони та ініціювати підписання МПП. В іншому він мало відрізняється від конгресмена - також може оголошувати НЕ та припинуювати його.

Але окрім механіки ще є позаігрові функції Президента. Це усілякі саміти альянсів, встановлення загального зовнішньополітичного (як мілітарного, так і дипломатичного) курсу країни. Частину своїх повноважень він може делегувати міністрам (а може й не делегувати).

Лиш нещодавно пости міністрів буди офіційно введені у механіку гри.
Це 3 міністерства:
- оборони
- закордонних справ
- освіти
Також прем’єр-міністр та governor - я би сказав, міністр кабінету міністрів, хоча зміст, що в нього вклали рудміни, особисто мені невідомий.

Але ці пости закріплені лиш формально і за механікою практичної ролі не несуть.

Які ж функції Президент може делегувати міністрам?
Відразу скажу, що у різних країнах назви міністерств можуть відрізнятися, як і їх кількість.

Традиційно, еУкраїна має 5 міністерств:
- оборони
- закордонних справ
- демографії
- освіти
- культури

Раніше ще було міністерство економіки, але з часом (коли стали проводитися негативні зміни у економіці) воно стало зникати зі списків уряду.

Точна кількість та назви міністерств залежить від конкретного президента. Так влітку 2012 року було відроджено міністерство інформації, яке діє до сьогодні.

Отже, в уряді еУкраїни листопада 2012 закріплені такі пости:
- голова Кабінету міністрів
- міністр оборони
- міністр культури
- міністр демографії
- міністр зовнішніх справ
- міністр інформації і пропаганди
- керівник секретаріату президента

Тобто, аж 8 урядовців разом з Президентом.

Для порівняння, список уряду еРосії у листопаді 2012:
- Президент/МЗС
- Прем’єр-Міністр/МінІнформаціїПропаганди
- Міністр Оборони
- Міністр Демографії

Як ми бачимо, чотири урядовці, разом з Президентом.

Історія знає випадки, коли Президент одноосібно (без кабміну) керував країною та країні від цього гірше не стало.

Отже, якщо Президент має час та натхнення, то може керувати одноосібно.
Але це стається рідко і він делегує свої повноваження міністрам. Дуже важливо, щоб міністри були профі свого діла і розділювали курс Президента. Інакше облажаються при першій серйозній справі.

2. Повноваження Конгресу. Взаємодія двох гілок влади.

Конгрес - орган законодавчої влади, але у моделі Рес Публіки Плато він виконує частково функції виконавчої гілки влади.
Поясню:
Конгрес більшістю голосів може позбавити країну Президента, оголосити війну іншій країні, оголосити ембарго на торгівлю з тією чи іншою країною. Тобто, нормальний, думаючий, конгрес може стати важливим чинником при прийнятті тих чи інших зовнішньополітичних рішень.

Це згідно механіки, а що за нею?
Коли я був е-українським конгресменом, конгрес збирався у скайп-чаті на засідання кожного дня. Кожен конгресмен міг винести на розгляд законопроект, який проттягом дня надавав у гугл-форму. Загалом, це були функціональні документи, типу чергової корекції регламента чи щось подібне. Також конгрес міг викликати будь-якого урядовця для доповіді. Після засідання скайп-чат “закривався” - всім видавалися лістенери, та, хто хотів подискутувати на законотворчі теми, переходив до “курилки” (хоча є інфа, що потім спікер навіть “курилку” регламентував; але це вже було не за мого скликання).
Треба відмітити, що у випадку, якщо урядовець не з’являвся та/або не надавав звіт про витрачені кошти - його відомство позбавлялося фінансування.

У еРосії все радикально відрізняється.
Робочим місцем конгресу є форум. Скайп-чати теж є, але на робочі теми там спілкуються трохи частіже ніж ніколи. На форумі є розділ для обговорень, розділ для голосувань та секретний розділ для обговорень, де у закритому колі Президент, МЗС та конгресмени обговорюють поточні важливі зовнішньополітичні питання. Без форумного затвердження конгресом не будуть підписуватися МПП, фінансуватися міністерства, та навіть імпічмент оголошується тільки після 24-годинного обговорення на форумі.

Взаємодію ви самі могли побачити у двох попередніх абзацах.

Також можна відмітити полярність еУкраїни, тобто тут існує тільки дві основні точки зору, та 2 (3, 5) похідних від них. У еРосії кожна політсила має свою окрему т.з. Коаліція лиш одна, й та у питаннях законотворчості може займати різні позиції.

3. Роль МЗС в виконанні зовнішньополітичного курсу. Основні форми організації роботи МЗС. Роль послів.

Міністерство Закордонних Справ підкорюється особисто Президенту країни. Міністр може приймати участь у перемовинах замість або поряд з президентом. Посольська служба виконує роль інформатора і зараз практичної ролі не грає. Добрий посол - той, який живе у ком’юніті країни призначення також як і в Україні. Тоді він знає усі подробиці внутрішнього життя країни призначення.

Посол у еУкраїнських реаліях - людина, що моніторить пресу, аналізує ї, може два-три рази за каденцію поспілкуватися з першими особами країни призначення.

У еРосії інститут посольської служби як такий відсутній. Є 2-3 посли, котрі, як сказано вище, є частиною ком’юніті.
Збір інформації забезпечує т.зв. Маруся - проект M[of]arussia.
Суть проекту складається в тому, що дається завдання та оголошується винагорода за виконання. Якщо комусь завдання подобається - воно береться у роботу. Після виконання виплачуються гроші. Так журналістам та тим, хто цікавиться міжнародною політикою, завжди є робота, а МЗСу - багаж знань про країну.

Принципи, репутація і взаємини - єдині по-справжньому важливі речі в цій грі. Все інше прах.
Чому? Тому що це не та гра, де завдання стоїть в досягненні якої-небудь мети. Тут не потрібно збирати епікфуллсет або набивати фраги. Тут окрема людина ніколи не зможе кроїти світ за своїм бажанням. Це гра про країни і їх відносини. Тут у кожної нації є унікальний шанс проявити себе, показати свій національний характер шляхом простих і зрозумілих дій, на відміну від РЛ, чітко видимих ​​усіма. Тому ті нації, що зраджують друзів і ведуть себе як дешева повія, пропонуючи використати себе за скромну матеріальну винагороду такі ж жалюгідні, як ті, хто наполягає на будь-яких заходах - лише б терміново отримати бонус і заробити якомога більше пікселів, щоб отримати чергове звання, прокачати силу і тішити своє почуття власної важливості.
У цій грі у кожної країни є тільки один капітал - її репутація. Імперії рушаться, все нажите йде в нікуди, тим більше тут цей процес ще більш наочний.
У цій грі немає місця розрахунку коли є емоції. У цьому світі завжди буде війна, і все нажите може зникнути в будь-який момент. Це не гра про абстрактні сторони. Немає нічого неприємніше меча в спину - навіть піксельного..

Грамотна дипломатія - запорука успіху у еСвіті. Цікаві подробиці ви взнаєте на подальших лекціях курсу.



Читайте в наступних статтях:

2. Побудова еУкраїнської Держави та її зовнішньополітичні ор"єнтири за останній рік.
3. Україна і ЕДЕН. Пошук нових зовнішньополітичних ор"єнтирів України.
4. Вагомий розклад сил на світовій арені: Союзи та країни.
5. Альтернативні Скайпу канали (міжнародного) спілкування.
6. Основи міжнародної економіки.



Для шаутів:

Курси МЗС. [1] Постконференційні наукові матеріали.
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1-2168045/1/20