Hintergrund an/aus

[VanCho] Macedonian army и моите размислувања на таа тема

30 Tag 2,002, 11:14 Republik Mazedonien (EJRM) Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung

Добра вечер Македонијо каде и да си \o/

Пишувам после мнооогу долго време, уствари нема да пишувам, само ќе го ископирам тоа што го напишав во една групна порака каде што се собрани 30-тина старци кои расправаат криви-дрини ко пензионери пред берб

mehr »

[VanCho] Среќни новогодишни и Божиќни празници Македонијо!

44 Tag 1,870, 00:26 Republik Mazedonien (EJRM) Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung

Добро утро Македонијо каде и да си \o/
Хеллоу цитизенс оф д’ њу ворлд :)

Еве ме и мене после 130 дена паузирање од активното новинарство во играва, ќе напишам една кратка статија да ви ја честитам новата 2013-та година како и предстоечките Божиќн

mehr »

[VanCho] еРеп собиранка во Скопје (Сабота 25.08)

68 Tag 1,739, 05:16 Republik Mazedonien (EJRM) Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung

Драги мои, ќе бидам краток :)

На ден 25-ти Август (Сабота) 2012-то лето Господово, во официјална посета на главниот град на еМакедонија, Скопје, ни доаѓа висок претставник на владата на еСрбија, задолжен за добрососедските односи помеѓу нашите две

mehr »

[Бате Ване] Струшки ручоци на поезијата...

19 Tag 1,707, 14:29 Republik Mazedonien (EJRM) Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung

Нека ми простат Миладиновци, аматер сум ама добив инспирација вечерва :)

„Т’га за југ...“

Дајте ми евра во џеб да си метнам
и на наше море да си прелетнам
да видам Катерини, Паралиа да видам
а богами и до Халкидики ќе тркнам
па на вр

mehr »

[VanCho] Од кал да е, Иван да е... [едит: ЗАВРШЕНО]

281 Tag 1,690, 10:15 Republik Mazedonien (EJRM) Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung Gesellschaftliches Zusammenspiel und Unterhaltung

Добра ти вечер Македонијо каде и да си \o/

ќе бидам краток...

утре 7-ми Јули е Раѓање на Св. Јован Крстител или познато уште како ИВАНДЕН!

На сите кои го носите ова најубаво име би сакал да ви го честитам именденот...НЕКА НИ

mehr »