ProSirius ir eLietuva. Įžvalgos.

Day 2,402, 11:40 Published in Lithuania Lithuania by iJokimas

Labas vakaras,

Vakar naktį mus pasiekė žinia, kad yra steigiamas Sirius aljanso dukterinis sparnas – ProSirius. Tai pirmas ir kol kas tvirčiausias žingsnis siekiant sukurti bendrą Sirius bei aljanso dukterinių šalių bendrą šeimą. Smagu matyti, kad į dukterinio aljanso oficialų įsteigimą buvo pakviesta prisidėti ir Lietuva – kartu su Latvija, Estija, Belgija, Šveicarija, Slovakija, Venesuela, Bosnija ir Hercogovina, Kipru, Italija, Ukraina ir Pietų Korėja artimiausiu metu turėtų sukurti keletą mėnesių planuotą aljansą, jeigu tam neatsiras netikėtų faktorių, pakeisiančių potencialių šalių-steigėjų pozicijas aljanso atžvilgiu (tai gali įvykti ir mūsų šalyje, jeigu mes nepritarsime įstojimui į šį junginį).



Kas iš tiesų yra ProSirius?
ProSirius aljansas iš esmės yra jau neakivaizdžiai bendradarbiavusių šalių pavėluotai rengiamas darinys, kuris turi tik vieną tikslą – suvienyti. Pagal internete viešai pasklidusią pirminę šios struktūros chartiją nieko naujo neišvysime, ko nėra kituose aljansuose – šalys steigėjos bus pilnavertės ir svarbios šalys, galinčios deleguoti savo tautiečius į aljanso vadovybę, kurios struktūra taip pat yra tokia, kokią esame įpratę matyti. Šalys, įstojusios po įsteigimo privalės 2 mėnesius (60 dienų) prabūti narėmis be privilegijų (ang. Trial Member). Vadinasi, Lietuva, palaikydama šio aljanso įsteigimą, po ganėtinai ilgos pertraukos galės stebėti tarptautinius įvykius iš arti bei deklaruodama savo nuomonę ne aptarinėdama tai valstybės numirusioje spaudoje, o deklaruojant savo poziciją aljanso susirinkimuose.

Kitas be galo svarbu motyvas, kuris buvo vienas iš netiesioginių aljanso „iniciatorių“ – siekis daryti jungtinį kovojimą (A common HIT) – tai naujas, tačiau iš pirmo žvilgsnio labai efektyvus būdas padaryti didesnę žalą bendruose mūšiuose. Ši naujovė pirmą kartą buvo panaudota praeitą penktadienį ir sulaukė didžiulio dėmesio neakivaizdžiose ProSirius kurso šalyse. „Jungtinis kovojimas“ – aljanso iš anksto suskirstytuose regionuose vykdomos karinės misijos, stengiantis kuo didesnę karinę jėgą sutelkti kritiniuose mūšiuose, siekiant juos „ištraukti“. Be abejo, aljanso steigėjai mano, jog šio karinio darinio vykdoma programa bus daugiau momentinė, t.y daroma ne kiekvieno mūšio metu, o stengiantis karts nuo karto parodyti šalių vienybę bei karinę galią kitų valstybių akivaizdoje.

Paskutinis dalykas, kurį norėčiau išskirti ir kas tikrai yra perspektyvu, tai iš anksto suplanuoti regionai („strateginiai regionai“):
1) Centro šalių strateginis regionas:Belgija, Šveicarija ir Slovakija;
2) Baltijos šalių strateginis regionas: Lietuva, Latvija ir Estija;
3) Amerikos šalių strateginis regionas: Venesuela;
4) Pietų šalių strateginis regionas: Bosnija ir Hercogovina, Kipras ir Italija;
5) Rytų šalių strateginis regionas: Ukraina;
6) Azijos šalių strateginis regionas: Pietų Korėja.
Kaip matote, vieni regionai yra jau turintys pakankamai šalių sėkmingam bendradarbiavimui, tačiau kiti (pvz: Amerikos, Rytų, Azijos) netiesiogiai yra paliekami potencialiai aljanso plėtrai.



Kodėl referendume reiktų palaikyti stojimą į šį aljansą?
Atsakymas manyčiau yra vienareikšmiškas – tai yra beveik nuo ABC laikų mūsų neišsipildžiusi svajonė – tapti viena iš aljanso šalių-steigėjų. Negalėtume pamiršto ir fakto, jog su šiomis valstybėmis komandinį darbą pradėjome dar gerokai anksčiau - pavasario pradžioje, kai suiro buvę aljansai. Ir nors pradžioje būsimojo aljanso narės buvo tiesiog Sirius HQ marionetės, tačiau dėl pastarojo neaktyvumo minėtosios šalys įgavo vis daugiau savarankiškumo, kurio vaisius, rodos, pasirodys jau greitai. Buvimas šio aljanso nare-steigėja ne tik suteiks tvirtesnį statusą aljanso viduje, tačiau ir leis tarptautinius įvykius stebėti ne mažo dėmesio sulaukiančioje šalies spaudoje, tačiau aljanso viduje, kartu su kitomis šalimis-steigėjomis, turinčiomis išskirtines teises į aljanso nuomonės formavimą tam tikrais klausimais.

Visada Jūsų
Jokimas.