Igra prestola – TWO…

Day 2,211, 14:59 Published in Serbia Serbia by Van Sebe
Poštovani čitaoci,
Novi broj
eUtopije je pred vama.


Da se u startu ogradim… Sve što ovde pišem, pišem na osnovu ličnih zapažanja bez ikakvih insajderskih informacija. Dakle, samo moja interpretacija onoga što vidim ili pročitam...

Svedoci smo mučnih dešavanja u savezu TWO u poslednje vreme. Znate, nije stvar u tome da li će se TWO raspasti, već u tome na koji način se radi na tome... Svima je jasno da je TWO odneo pobedu na bojnom polju i da je zaista e-svet naš. Ali šta dalje? Bez sukobljenih strana igra će ubrzano odumreti (mada je i sada na aparatima) tako da do nekih promena mora doći... Razbijate savez? OK, ali gospodo draga, bar to učinite sa stilom! I to uvek i svuda ista imena... Neodoljivo me podseća na „Igru prestola“ i težnju da se, makar i virtuelno, neko ostvari u ulozi vrhovnog vladara...

U svetlu ove priče, osvrnuo bih se na naš položaj u ovom trenutku...



Bez obzira na rezultat kampanje stvaranja (možda je bolja reč proširivanja) jaza između Španije i Poljske sa jedne strane i Srbije sa druge strane, mi moramo raditi na svojoj odstupnici. Da se razumemo, potpisivanje NAP-a Poljska-Španija-SAD, sa onakvim tekstom je prst u oko Srbiji. Ali mi nismo smeli da se zateknemo u takvoj poziciji, odnosno trebali smo je predvideti...

Ko bi mogao stati uz Španiju i Poljsku ako krenu u stvaranje novog saveza?

Na prvom mestu SAD i Brazil. Poljska bi svoje regije kao i obično širila preko Nemačke, Belgije, Holandije i Francuske. SAD bi gumu našle u Francuskoj, Šalitru u Meksiku, gvožđe u Španiji dok bi Španija morala da se okrene Venecueli za gumu i naftu a Kanadi za resurs krave. Španija, Poljska i SAD na svojim granicama ne bi imale ozbiljnog protivnika, dok bi Brazil imao problema sa Argentinom. Brazil bi lako mogao do resursa u Južnoj Africi, ali sukob sa CUA u Južnoj Americi bi mogao biti problem. Ukoliko se savezu prliključe i Čile odnosno Meksiko I Venecuela, dolazimo do čak 5 potencijalnih 10/10 zemalja…

U Evropi bi se sasvim izvesno savezu radovale Hrvatska, BiH odnosno Albanija i za očekivati je da postanu članice ili neke od njih pridružene članice. Italija takođe gleda da uskoči u voz ali najverovatnije samo sa setom jakih MPP-ova. Ne zaboravimo, u poslednjim bitkama Portugalija-Španija, Italija i BiH su udarale za Španiju, a MIP Italije je odavno izdao članak o svojim namerama da podržava Španiju makar im ljubav trenutno bila neuzvraćena. Prepoznali su svoj trenutak.

Ukoliko se Kina i Indonezija priključe ovakvom savezu, savez bi imao i dnevnu i noćnu štetu i bio bi nezgodan protivnik. Ne samo što bi imali raspoređenu štetu po vremenskim zonama, parirali bi nam u D4 a u nižim divizijama bi nas uz pomoć albanske multi vojske i bejbi buma na kome SAD intenzivno radi (zato njihov CP i kaže “u ovom trenutku nećemo nikakav rat”), jednostavno oduvali!

Mađarska… Mađarska je nepoznanica, kome će se privoleti… I pored silnog busanja u Ser-Hun prijateljstvo, nakon epizode sa Rumunijom, veoma je upitan stav javnosti u Mađarskoj.

Na suprotnoj strani bi sigurno stajali Srbija i Slovenija. Za očekivati je da sa nama budu i Tajland, Crna Gora i Argentina odnosno Kolumbija. I tu već nastaju problemi… Ako uspemo da zadržimo Mađarsku – nema ništa od Rumunije i obrnuto. Grčka će imati prilično sigurne resurse na bliskom istoku koje će deliti sa Turskom i neće imati preveliku potrebu da ulazi u savez sa nama niti sa drugim savezom. Naime njihovi jedini iskreni neprijatelji ne mogu ni sa Poljskom ni sa nama… Bugarska ako se ne prikloni Poljskoj neće videti svetlost dana… Litvanija, Republika Tajvan i Belorusija bi nam značile kao i mnoge druge zemlje koje bi se našle u interesnoj sferi drugog saveza.

I ovako na prvu loptu se vidi da MSP treba da uloži puno truda u stvaranje rezervnog plana…

I da, ako do ovoga dođe, pozdravimo se sa 10/10, a brisanje je realna opasnost. U Francuskoj bonuse nikad nećemo držati a nismo dovoljno svesni da preselimo prestonicu na mesto gde ih je lakše osvojiti i braniti… Ili smo pak previše ponosni da to uradimo… Rezultat će biti isti…



A šta mi radimo? Brišemo Hrvatsku ali samo sa Balkana, a sad istu uslugu činimo i BiH… A tek menjanje dogovora u Italiji sa Slovenijom… “Pozicija” pljuje “opoziciju”, sive eminencije troluju, huškamo ”civile” na “vojsku”, imamo “old-fegove”, “new-fegove”...

Sa promenama u igri koje je donela “odlučnost”, potrebno je prilagoditi i način igre. Ako imamo u vidu krajnje neprecizan grafik koji su nam administratori poturili kako bi smo odokativnom metodom ocenili kretanje koeficijenta odlučnosti, stiče se utisak da bi osvojene regije posle cca. 75 dana trebalo prepustiti kroz ustanak i zatim ga ponovo osvojiti kako bi se resetovao koeficijent na 1. Posle tog perioda koeficijent već prelazi u deo gde je iluzorno da se organizovan ustanak može odbraniti.

U ovom trenutku u Srbiji imamo 4 regije koje imaju visok koeficijent i koje neprijatelj može iskoristiti u svakom trenutku protiv nas. To su regije Basilicata (1.84), Calabria (1.84), Molise (1.97) i Istria and Kvarner (2.16).

MORAMO NAUČITI DA PUSTIMO REGIJU! MORAMO ili se pozdravite sa resursima…

A u slučaju stvaranja gore pomenutih saveza, čak i u daleko manjem obimu, nedopustivo je da imamo ovakve koeficijente u osvojenim regijama. Ustanak nećemo odbraniti, a tek MPP bitku nakon toga da ne pričamo…



Iako nam je gospodin Predsednik ponudio pojašnjenje svojih stavova i svoje razloge za izmenu dogovora sa Slovenijom u vezi regije Tuscany, ne bih se sa njim složio. Tri gore navedene regije sa visokim koeficijentima ne seku resurse, ali sužavaju put do njih, a moramo ih resetovati. Ovo je bila idealna prilika.

Dalje, Srbija se mora odlučiti da naizmenično drži regije u Italiji i Hrvatskoj (9/10) odnosno kad njih pušta da drži regije u Albaniji i BiH (8/10) uz određene varijacije na temu. Naravno kada držimo Italiju išli bi i ka Francuskoj ukoliko opstane TWO i kad Poljaci dođu u Francusku. I ovo je prethodna vlada prepoznala te nije napadala BiH i Albaniju.

Ako se Predsednik bude držao svoga mota “teško mi puštamo regije”, možda i bude imao uspešan mandat jer je većina regija resetovana u novembru i decembru… Ali je ovo pogubna politika za Srbiju, za sve nas i za njegovog naslednika koji nema ni teoretske šanse da odbrani ustanke kada porastu koeficijenti.

Drugi deo pogubne strategije je NE na Bosnu i Hercegovinu, tačnije izbor trenutka za NE… Ako zanemarimo članke, uzvike i “ja tebe Đenerale ti mene Vojvodo” strategiju, baš bih voleo da mi neko iz vlasti pojasni koristi ovakvog poteza sa strateške strane gledišta… Evo da ja probam…

• Preselićemo im prestonicu i podići ćemo bonuse na proizvodnju oružja BiH sa 0% na 60%! Ne, nije to…
• Nećemo moći da se jeftino selimo u BiH i dižemo ustanke u UAE te ih obrišemo! Ne, nije ni to…
• Imaćemo paralelno visoke koeficijente u Hrvatskoj i u BiH a samim tim i veliku verovatnoću da se u isto vreme pojave na Balkanu sa velikim uspehom! Nope, nije ni to…

Ma sigurno da ima neki razlog samo ga ja ne vidim…

Pre samo nekoliko dana je Hrvatska bila pred brisanjem. Svesno su krenuli da resetuju regije, bar su oni to prepoznali… Ipak iznenadila ih je žestina kojom je Indija krenula u odsudne bitke kao i podrška koju su dobili pre svega iz Srbije i neplanirano su izgubili neke bitke te su spali samo na jednu regiju – bitka za regiju Bihar… Nije tu bilo briljantne strategije koju niko ne može sagledati, već su zahvaljujući svojoj odlučnosti da ne budu obrisani i opštoj nezainteresovanosti u savezu TWO da Hrvatska bude obrisana, uspeli su da izbegnu brisanje. Što je najgore, samo im je učinjena usluga i ostavljena Indija na tanjiru, te sada u saradnji sa Pakistanom (?) ponovo zaposedaju teritorije i biće ih praktično nemoguće izbaciti odatle.

Da smo se zaista potrudili, mogli smo ih obrisati kao što sada možemo zagorčati život i BiH. Mi svoje prilike olako propuštamo jer nam nije dovoljno stalo do toga. Oni? Oni ih neće olako propustiti ako se ukažu…
Igra prestola – TWO…
http://tinyurl.com/p2hpjq2

Do čitanja, a i posle, Van Sebe