Az új nyersanyagok elosztásáról – Ki járhat jól?

Day 2,436, 04:29 Published in Hungary Hungary by FKgP

Az előző cikkben megjelent hogy melyik régióban milyen építőanyag jelenik meg, most pedig már térképen is látható mindez, köszönhetően a The Economist cikkének.



Sand – homok
Clay - agyag
Wood - fa
Limestone - mészkő
Granite – gránit


Emlékeztetőül a gyakoriságok:
homok: 32
agyag: 23
fa: 23
mészkő: 14
gránit: 7

A 7 ritka gránitrégiót a következő országok kapták: Románia, Lengyelország, Spanyolország, USA, Indonézia, Kanada, Nigéria

Milyen következtetéseket vonhatunk le?

Először is szögezzük le, hogy ritka régiót birtokolni sokkal jobb mint gyakorit, hiszen minél gyakrabban fordul elő egy nyersanyag, annál könnyebb azt külföldről beszerezni. Nyilván a 32 homokrégióból mindig lesz pár beszerezhető, amit valamelyik gyengébb ország nem tud megtartani, most ugye már légicsapással bárhonnan elérhetőek, és 10% bónuszt közvetlen kapcsolat nélkül is adnak.

A 7 gránitrégióból 5 erős országhoz került, melyektől tartósan elvenni azt szinte lehetetlen. Kanada is erős szövetségesekkel rendelkezik, így várhatóan Nigéria lesz a gránitvadászat fő célpontja, vagyis egyetlen országnak juthat gránitbónusz azokon kívül akiket adminék megajándékoztak vele.

Szomszédaink közül egyértelműen Románia járt a legjobban, hiszen két nyersanyagot kapott, közte a gránitot, de Oroszország felé terjeszkedve akár mind az ötöt begyűjthetik. Ahogy várhatóan Lengyelországnak sem okoz majd gondot az újabb fullbónusz bezsebelése.

A hozzánk közel eső vadászmezőkön számunkra elérhető plusznyersanyag nincsen (azzal reálisan nem számolhatunk hogy román vagy horvát régiókat tartósan megszállva tudnánk tartani). Legközelebb Svájc nyugati felén és Olaszországban található fa, ezek azért elég messze vannak, valamint Közép-Ukrajnában és Belorussziában mészkő, azonban ezeket elérni sem lesz már egyszerű.

Keleti irányú kalandozásaink útjába került egy jókora akadály, bizonyára így pördült a dobókocka, de pont Kárpátaljára került egy homok régió. Mivel ilyen nyersanyaga se Romániának se Lengyelországnak nincsen, kézenfekvő hogy valamelyikük megszállja/bérelje ezt a területet. Ez esetben pedig számunkra az áttörés szinte lehetetlen lesz.

További észrevételeket várjuk a hozzászólások között.

-to-