[NMA] Роздача для молоді - пам'яті героїв Крут 29.01

Day 1,531, 02:00 Published in Ukraine Belarus by TPEM



В рядах Армії Нового Зразка (New Model Army) каре найвищого рівня: 4 топ-бійці досягли звання "бог війни" (God of War).



А нещодавно в пресі обговорювались справи в українському 4му дивізіоні, зокрема про те, що ті не спроможні координуватись, вигравати раунди, на відміну від "завзятих" новчаків з 1го.
Так ось, завершуючи літні канікули прибуттям всіх бійців на військову базу, командуванням НМА було прийняте рішення показати, як тактично виграються раунди і якою силою є українські танки у визвольних битвах.

Операція "Козирні Тузи"
Регіон: Волинь. Час: 12:30 еРеп (22:30 за Києвом).
Рахунок на початок атаки: 0:1100
*** ГОТОВНІСТЬ ***
УДАР!




Від несподіваного натиску противник похапцем почав збирати сили, щоб переламати хід битви і втримати свою перевагу.



Бій видався не з легких. Але заряджений на перемогу дух бійців не зламати!
Залп!... Ракета!.. Ще одна!.. Ведемо бій!





Рев машин заглушив радісний крик "Ура!"



Курява бою вщухала. Рутинна робота підрахунків.
За даними звітів у 4му дивізіоні 12 бійців НМА нанесли ~25 млн дамагу.
Через відмову сервісу egov4you інших даних нема.
Ось такі цифри від невеликого формування під грізною назвою Армія Нового Зразка.




Воїн НМА — це не просто слова, це дії.



Для бажаючих приєднатися до армії працює Академія.
Зголошення залишати тут.
Поспілкуватися з нами можна тут.

Сторінка у вікі: http://tinyurl.com/nma-wiki




На Аскольдовій могилі
український цвіт -
По кривавій дорозі
Нам іти у світ…

П.Тичина

Історична довідка:
29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Вже 25 січня 1918 року на засіданні Української Центральної Ради було прийнято IV Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. «Віднині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі, щоб силами нашими помогти всій Росії, щоб вся республіка Російська стала федерацією рівних і вільних народів». Проте відкрита демонстрація прагнення навіть урізаного суверенітету викликала гостре невдоволення у Петрограді і спричинила війну.

Уже 9 грудня 1917 р. більшовицькі війська вступили до Харкова , в ніч на 10 грудня обеззброїли українізований бронедивізіон і перетворили місто на свій “форпост». Урядові кола УНР «вживали заходів для припинення агресії»: 15 грудня було створено Особливий комітет оборони України, до складу якого увійшли М.Порш, С.Петлюра та В.Єщенко, 18 грудня полковника Ю.Капкана призначили командувачем усіма українськими військами. 26 грудня Генеральний секретаріат ухвалив постанову про «створення армії УНР на засадах добровільності та оплати».

Це була дивна, «ешелонна» війна: військові сили концентрувалися уздовж залізничних колій, і відповідно й воєнні дії велися там же. Червоні війська наступали на Київ двома групами по залізницях Харків – Полтава – Київ та Курськ – Бахмач – Київ. Спираючись на місцеві більшовицькі осередки, а ще більше граючи на небажанні солдат воювати, задурманюючи голови робітникам, червоні брали місто за містом, хоча головною їхньою метою був Київ.

Річ у тім, що у Києві нараховувалося до 20 тис. військ, але частина з них під впливом більшовицької пропаганди оголосила нейтралітет і не брала участі у боротьбі. У критичний момент опорою української влади стали загони вільного козацтва, Гайдамацький кіш Слобідської України С.Петлюри, Галицький курінь українських січових стрільців Є.Коновальця, полк ім. К.Гордієнка, під командуванням В.Петрова та декілька інших невеликих за численністю частин.

На заклик Центральної Ради стати на захист батьківщини відгукнулася патріотично налаштована молодь. 18 січня 1918 р. на зборах студентів Київського університету св. Володимира і Українського народного університету було оголошено запис добровольців до студентського куреня ім. Січових Стрільців. З властивим юності максималізмом ухвалили навіть оголосити бойкот тим, хто не зголошувався на цей крок. Студентів підтримали учні ІІ Української імені Кирило-Мефодіївського братства гімназії.

До куреня записалося понад 200 юнаків. Їх зібрали у казармах Костянтинівського військового училища на Печерську, де студенти і гімназисти пройшли початкову військову підготовку. 27 січня Перша сотня Студентського куреня під командою старшини Омельченка, на той час студента Українського народного університету, прибула в район станції Бахмач на допомогу невеликому українському гарнізону, що складався з юнаків (юнкерів) Першої київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького. Проте Бахмач вже здали червоним. До Крут – залізничної станції поблизу Ніжина, відступили захисники Бахмача, які вже мали досвід боїв, бо знаходилися на лінії фронту фактично з грудня 1917 р. Сюди ж прибуло й поповнення.

Відбити напад близько 6 тис. більшовиків полковника Михайла Муравйова з Києва тоді вирушили добровольчий Студентський курінь і вихованці Української військової школи. Не більше шести сотень бійців. Особливої трагічності бою під Крутами надала одна обставина: чота (взвод) студентської сотні, відступаючи у сутінках, заблукала і потрапила у полон. 27 студентів і гімназистів були розстріляні. Як свідчили селяни — очевидці страти, учень сьомого класу гімназії Григорій Пипський заспівав гімн ”Ще не вмерла Україна”, який підхопили й інші полонені. А після відступу українських військ у Києві почався червоний терор. Менше ніж за місяць загинули від 10 до 30 тис. киян. Тобто кожен десятий житель столиці.

Так можна у загальних рисах описати хід бою сухою мовою фактів. На жаль, і сьогодні вони мало відомі широкому загалу.




Постає закономірне питання: чи були доцільними ці втрати, чи мав бій позитивні наслідки, як він позначився на ході й наслідках війни?

Ось думка одного з гвардійців: „Гм. Як і раніше, вкрай неґативно ставлюся до потреби вшанування 300 недолітніх ідіотів, які поперлися помирати задля того, щоб померти. Але справедливости ради, що такого мені почитати, щоби переконатися, що затія мала хоч якийсь сенс?“



New Model Army (Армія Нового Зразка) від імені Штабу Командування НМА влаштовує роздачу спорядження молодим громадянам для боротьби за еУкраїну.

Ми хочемо вшанувати пам'ять і віддати честь молодим бійцям, що не словами, а, взявши в руки зброю, прямо із-за парт рішуче стали на захист своєї держави. Ці учні своєю геройською смертю виявили найбільшу любов до України.

Всім гравцям 20-27 рівня, що зголосяться в коментарях цієї статті, буде видано сухпай на 300 хп і танки для участі в боях за Україну.

Хочемо закликати всіх до єднання. Молодь завжди була активною.
Так і тут, в еРеспубліці, вся надія покладається на молодих, активних і свідомих гравців, які будуть працювати для успішного розвитку держави.

В єдності сила! Слава Україні! Героям слава!


Воїн НМА — це не просто слова, це дії.



Для бажаючих приєднатися до армії працює Академія.
Зголошення залишати тут.
Поспілкуватися з нами можна тут.


P.S. Бій під Крутами часто порівнюють із битвою греків біля Фермопіл 480 року до н. е.
Тоді спартанський цар Леонід на чолі 300 спартанців добровільно захищав прохід у горах, доки решта 6 тис. війська рятувалися від персів.