[MoFA] Литва

Day 2,032, 04:04 Published in Ukraine Poland by Bryndanon


______________________________________________________________________________________________________________________________________


Історія Литви

Литва вперше згадується в 1009 році в Хроніці Кведлинбурга (Quedlinburg) при описі вбивства місіонера св.Брунона. Ми були язичницькою державою, і ми не мали будь-яких вторгнень. Війни з іншими державами (а саме Лівонією) об'єднали Литву і людина, що зробила це - була першим і єдиним королем Литви Міндовг (Mindaugas).
У XIV-столітті Литва стала однією з найбільших країн в Європі під правління династії Гедемінів. Територія Литви простягалася від Балтійського до Чорного моря. Україна, в тодішніх межах, Білорусія і частини інших територій входили до складу Великого князівства Литовського. У 1410 об'єднані сили Литви, Польщі, татар та інших народів бились з Тевтонським орденом в одній з найбільших битв того часу. Великий литовський князь Вітовт використовував запозичену в татар стратегію і зумів перемогти німецьких лицарів з малими втратами. У 1569 році Литва і Польща утворили Річ Посполиту. Цей договір був одним з найліберальніших до трьох національних рухів - литовського, українського і білоруського. У 1605 році в битві при Саласпілсе (Salaspils) 3800 чоловіків литовської армії перемогли 14000 шведів (історія повторюється тут, так?). Ця держава існувала до розподілу між Росією, Пруссією і Австрією у 1772-1795. Основиними причинами були ерез погане управління, відсутність реформ і військова слабкість . Це відбулося навіть при тому, що Литва написала і затвердила конституцію 1791 році, котра вважалася більш досконалою і сучасношою, ніж французька. Кілька повстань були підняті, але Литва з'явилась назад на карті тільки після першої світової війни.
Литва оголосила про свою незалежність 16 лютого 1918 року. І зразу після цього була змушена боротися за незалежність з більшовиками і бермондцями. Зрештою, війни закінчилися і Литва стала незалежною державою, що була визнана іншими країнами і прийнята в Лігу Націй. Але навіть при тому, історична столиця Литви, Вільнюс, залишалася під польською окупацією. У 1923 році, після повстання у Клайпеді (Мемель), Литва відновила свій головний порт. В 1926 році почався авторитаризм, коли до влади прийшов Антанас Сметона. Він був президентом до другої російської окупації, яка почалася в 1939 році.
Після другої світової війни влада в Литві залишилася радянською , як у багатьох інших країнах. Процес лібералізації Литви почалися після «перебудови» і створення Саюдіса. Литва була першою з трьох країн Балтії що оголосила свою незалежність вже 11 березня 1990 року. Хоча Декларація Незалежності була підписана, росіяни не хотіли покидати Литву. Кращим прикладом цього є події 13 січня 1991 року, коли чотирнадцять беззбройних цивільних осіб були вбиті і більше тисячі отримали поранення під радянськими танками, захищаючи важливі об'єкти у Вільнюсі. В даний час Литва є країною з найбільшою динамікою розвитку в Європейського Союзу. Ми зіткнулися з багатьма перешкодами, у нас ще багато проблем для подолання, але найголовніше те, що ми вільні від зовнішньої окупації!





Культура Литви

Ймовірно, найбільш відомою стравою в Литві є цепеліни. Вони зроблені з м'яса і картоплі, ці два компоненти домінують в литовській кухні. Інші основні страви vėdarai (картопля, змішаного з беконом, начинкою всередині товстої кишки свиней), картопляні млинці, млинці Žemaičių (такі ж картопляні млинці, але з м'ясом всередині). Іншим важливим чинником у литовській кухні є алкоголь. Звичайно, ми любимо і виготовляємо відмінне пиво, але що ще? Мід - горілка з медом у віці є однією з найбільш традиційних напоїв у Литві. Її міцність складає від 20 до 70% спирту. Звичайно, ми також виробляємо вино. Але оскільки виноград не росте в наших умовах, вино робиться з ожини або вишні. Традиційні безалкогольні напої Poppie молока (молоко з цукром і маком, як правило, споживається в переддень Різдва, кажуть, що це заставляє тварин говорити; наші мастеркарди п’ють його перед важливими битвами), журавлинний кисіль, і давайте не будемо забувати квас, дуже легкий алкогольний напій (😵 з ферментованого хлібу, фруктів та інших інгредієнтів. Найбільш відомі десерти Šakotis і šimtalapis. Я дійсно не знаю, як їх робити, але я можу запевнити вас, що вони дійсно смачні.













Аксесуари

Хоча Литва має кілька етнічних регіонів, які відрізняються в термінах деяких культурних аспектів, серед яких - національний одяг, ключові елементи аналогічні по всій країні. Етнічний одяг ніколи не був однаковим, це було зроблено для випадків, коли кольори чи частини орнаменту були змінені для того, щоб знайти, те, що личить людині.
Чоловічий одяг схожий по всій Литві. Жіночий одяг відрізняється більше, оскільки має більше складових. Серед незаміжніх жінок існують різні види головного убору. Жіночий одяг був набагато більш барвистими, ніж чоловічий. У них було більше квітів, прикрас, одяг складався з набагато більшої кількості частин. Щоденні аксесуари виготовлювалися в основному з білизни і липи.





Литовський національний одяг сьогодні 🙂





Символи

Три головних символи Литви зображені на її прапорі - жовтий (символізує сонце), зелений (поле) і червоний (кров); історичний прапор або Сучасний герб з лицарем символ династії Гедемінів.









Свята

Перш за все відзначається Різдво, Новий рік і національні свята, такі як День незалежності. Литва також має деякі дуже цікаві свята, які подобаються людям. Один з них наближається - св. Йонаса або Rasos (24 червеня). Це день, коли ніч найкоротша. Коли Литва прийняла християнство він був названий на честь Йонаса Хрестителя, але він як і раніше має всі старі традиції. Багаття, пошук неіснуючого квітку папороті і стрибки через багаття все ще залишаються.








Інше національне свято Užgavėnės. Це свято, яке ставить своєю метою позбутися зими і закликати весну. У минулі часи люди уникали важкої роботи протягом цього дня, у них навіть була приказка, що якщо ви працюєте в цей день, ви не будете мати ніякої іншої роботи протягом року. Він відзначається за 7 тижнів до Пасхи. Цей день, як карнавал. Основна страва картопляні млинці і головною подією є битва між Fatso (товстуном) і Kanapinis (дуже худий хлопець). Fatso представляє ситість і Kanapinis людей і їх бажання весни. Kanapnis переможе після невеликого бою з товстуном. Це являє собою небажання зими покинути Землю і те, що люди хочуть весни. Після цього велика лялька зроблена з соломки, спалюється. Вона спалюється для того, щоб відродитися і спалюється для того, щоб переконатися, що все зло, в тому числі зима, буде відкинуте.







Литва в еРепі

В еРепі Литва не найсильніша, але і не сама слабка країна. Ми знаходимося десь в середині і відповідно до egov.4you.info ми на 21-му місці по дамагу. Багато наших найсильніших гравців проживають у Польщі для бонусів і також щоб підтримувати наші МЮ. Два найсильніші МЮ Lithuanian Shadows (у них також є підрозділи для D1-2 гравців, Lithuanian Shadows Academy) та Unit. Вони добре організовані і доступні для оренди. LEO і Geležinis Vilkas більше орієнтовані на туклікерів і для маси населення. Є п'ять великих партій в Литві, інші не дуже борються за те, щоб вийти топ-5. Найбільша партія Lietuvių Nacionalistų Partija (партія литовських націоналістів) з 167 членами. Звичайно, є багато неполітичних гравців, які не належать до якої-небудь сторони. Країна в основному ділиться на два політичні фронти, які постійно довбуть один одного, але коли справа доходить до боротьби нам завжди вдається забути наші дрібні суперечки і битися плечем до плеча. Це також робить гру більш захоплюючою для тих, хто цікавиться політикою 🙂

Шлемо привітання для вас усіх. Ми сподіваємося, що ви дізналися щось цікаве про реальне життя Литви. Всього найкращого!




Редакція та переклад
vMoFA Aristarkhus


[MoFA] Литва
http://www.erepublik.com/uk/article/-mofa-1-2275856/1/20