[ICS] Véleményem az NE körüli dolgokról

Day 1,349, 08:32 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Üdvözlöm a kedves olvasókat!

Az elmúlt néhány napban mindennapos beszédtémává vált az a kérdés, hogy Magyarországnak kire kéne raknia az amerikai háború lezárultával felszabaduló NE-t? Számos cikk és shout született a témában. Erről és a lehetőségeinkről szeretnék röviden beszélni.

Tegnap nagy vihart kavart az, hogy cimbalar, az SZKSZ kongresszusi képviselője, a kormánnyal és az elnökkel való egyeztetés nélkül fogta magát és magánkezdeményezésként Natural Enemy javaslatot adott be Horvátország ellen. Az elfogadáshoz 2/3-os többség kellett volna, amely azonban nem lett meg, így bár 19-11 arányban győztek az igenek, nem került az abroszosokra az NE. A javaslatnak több érdekessége is volt. Kezdve azzal, hogy egy olyan párt prominens személyisége adta be, amely az elnököt is adja. Másodszor egy ilyen kamikaze akció egyes képviselőktől teljesen áthúzhat egy szövetségi szintű tervet is akár és belesodorhatja egy olyan háborúba az országot, amire nem fogunk kapni szövetséges támogatást, egyedül pedig nincs erőnk megnyerni. Nem tudom, hogy a kormánynak volt-e abban a pillanatban konkrét terve, vagy voltak-e egyeztetések más ONE országokkal, de az a minimum, hogy nem adunk be random javaslatokat egyeztetés nélkül. Ha pedig volt ilyen megbeszélés, és azon elutasítás érkezett, akkor az a minimum, hogy nem húzom keresztül a saját pártom által állított elnök terveit. Gondolom cimbalar sem örülne annak, az ő elnöksége idején valaki beadogatna olyan javaslatokat, amik egyértelműen blokkolják a más irányú terveket. Harmadszor, annak ellenére, hogy a kormány NEM szavazatot kért a kongresszustól, 19 darab IGEN szavazat érkezett. Ez a fajta fegyelmezetlenség nem túl jó jel.

A kongresszus játéktechnikailag egy érdekes pozíciót foglal el az ország irányításában. Tudja segíteni is a kormányt és ezáltal az országot azzal, ha a lényeges kérdésekben annak kérése szerint dönt, de tudja kőkeményen akadályozni is, ha ezeknél a fontos szavazásoknál információ nélkül, saját belátása szerint dönt. Vannak fontos és kevésbé fontos javaslatok. Az előbbieknél az a jó, ha a kongresszus a kormány kérését betartva segíti az ország előrehaladását. Ilyen ügyek az MPP-k, NE-k, békejavaslatok. A második csoportba pedig az olyan javaslatok tartoznak, amiknek elutasítása, vagy kérés ellenére való elfogadása az ország külső helyzetét annyira nem veszélyezteti. Ilyenek például az adóemelések és/vagy csökkentések, vámok, vagy például a kezdőüzenet. Ezekről is jó, ha van egyeztetés a kormánnyal, de véleményem szerint nem gond, ha ezekről a kongresszus saját hatáskörben dönt. Speciális javaslat az impícs, ami fontos, de nyilván erről a képviselőknek kell dönteni saját belátásuk szerint.

Szóval, le lett szavazva a horvát NE. Rögtön utána be is lett adva egy a románokra. Ez már élvezi a kormány támogatását is. Bár megjegyzem, volt néhány óra, amíg szavazattartás volt kérve, ennek ellenére több mint 10 képviselő leszavazott.

Tegnap magam is azt mondtam, hogy a román NE-nek több értelme van, mint a horvátnak. Miért mondtam ezt? Nézzük hát meg, hogy mi a különbség a két ország között. Mind a kettőnek vannak kemény tankjaik, akik ellen, ha igazán beindulnak nincs esélyünk jelen helyzetben. Egyik ellen sem tudunk éjszakai RW-t nyerni, így valószínűleg egyiket sem tudjuk eltörölni. Viszont, Románia esetében annyival könnyebb a dolog, hogy van még egy frontjuk a szerbek ellen, valamint ez a háború könnyen lezárható, ha esetleg rosszra fordulnának a dolgok. A horvátok megtámadása esetén, gyakorlatilag biztos, hogy egy hosszú, megnyerhetetlen és értelmetlen tili-toliba torkollott volna a dolog, míg a románok esetében nehézségek esetén a szerbek elfoglalják Crisanát és már nincs is határ (feltéve, ha holnap elfoglalják Bánátot). Valamint talán a románok ellen több pluszmotiváció fog megjelenni a lakosságban, mint a horvátok ellen.

Én megmondom őszintén, egyikre se adtam volna be NE-t. Kövezzetek meg, meg nevezzetek gyáva kutyának, de én azt mondom, hogy a realitás talaján maradva nekünk most egy kis szünet kellett volna, átvészelni a EDEN feltámadását és a ONE nyári hullámvölgyét. Az alatt lehetett volna talán egy kis bónuszt szerezni ideig-óráig Ukrajnában, vagy valahogy Burgenland megszerzésével nyugaton a franciáknál és az olaszoknál. Persze, tudom, hogy éjszakai RW-vel azokat is elvesztenénk, de egy lebegtetett NE-vel vissza tudnánk talán építeni a hidat. Aztán amikor újra erős lesz a ONE ősszel, valamint meg sikerült oldani a koordinációs kérdéseket, akkor lehet kemény fába vágni a fejszénket.

És mielőtt gyáva népnek nincs hazája, meg beszari alak vagyok kommentek jönnének, gondolkozzunk el azon, hogy mi egy vezetés feladata. Előre leszögezem, hogy ezt a részt nem azért írom, mert hatalmas támogatója lennék a kolosh-kormánynak. Mindössze a véleményemet foglalom össze.

Szóval mi is egy vezetés feladata? Biztosítani azt, hogy az ország megfelelő állapotban kerüljön át a következő vezetéshez, illetve az adott hónapban a rendelkezésre álló eszközökből kihozni a maximumot. Sok olyan kommentet olvastam, hogy mi magyarok vagyunk, ezért csukott szemmel rohamozzuk meg a horvátokat, ha vesztünk, majd legfeljebb eltörölnek. Na így gondolkozhat egy átlagpolgár, de egy elnök, kormánytag nem. Neki kötelessége olyan döntést hozni, hogy a hazája hosszútávú lehetőségeit ne rontsa. Márpedig egy horvát NE beadásával kolosh nemcsak a saját hátralevő napjait kötötte volna le, hanem a következő, sőt talán az utáni elnök lehetőségeit is behatárolta volna. És pont ebből az elméletből levezetve gondolom azt, hogy anno az STimi kormány is jól tette, hogy WTD idején nem verte bele minden megmaradt fillérjét az országnak a csatába, mert felismerte, hogy elkerülhetetlen az eltörlés, és inkább a gyors talpra állást elősegítő döntést hozott. De ez egy régi történet, csak azért hoztam fel, mert ez volt a legélesebb példája a népszerűség vs realitás vívódásnak. Ebből is látszik, hogy egy kormánynak nem népszerűnek kell lennie, hanem előrelátónak és reálisnak. És ezért volt hiba anno az amerikai NE is. A vezetés megijedt attól, hogy majd sírni fog a nép, ha pár napig nincs NE, és ezért a nyomás alatt rosszul döntött.

Amit be kell látni, hogy jelenleg hullámvölgyben vagyunk. Mind a ONE, mind Magyarország. És ez nem kizárólag a kormányok hibája. Persze, voltak rossz hadügyi döntések, rossz koordináció, de elég, ha megnézzük a többi ONE ország helyzetét. A szerbek 10 RW-ből 10-et vesztettek tegnap, ma is eddig minden bukóra áll, közben vesztettek két csatát a románok ellen. Az amerikaiak ellen pedig csak tankolással hozták tegnap Nevadát. A macedónok lassan szinte mindent elvesztenek, köztük jó néhány MPP-s csatát is buktak. Ma, az Eastern Macedonia régióért vívott csatát is csak azért tudják tartani, mert scymex helyenként milliókat tankol az oldalukon. A spanyolok szintén jópár nyersanyagukat elvesztették, néhányat közvetlen csatában, a maradékot meg éjjeli RW-kkel. A lengyelek sokáig jól tartották magukat, de ma már ők is buktak RW-ket kínában, oroszoknál, kanadában. Ők egyenlőre lebegtetik az NE-jüket. Valószínűleg a horvátokra várnak, akik holnap határosak lehetnek velük, ha a Central Slovakia elleni cseh támadás sikertelen lesz.
Az abroszosok közben olasz NE-t adtak be. Ezzel több céljuk lehet. Elképzelhető, hogy csak a szerbeket akarják elvágni az olasz olaj visszaszerzésétől, elképzelhető, hogy a szlovének gyarmatait akarják elvenni Olaszországban, elképzelhető, hogy nyugat-európába (spanyolokhoz pl) akarnak kijutni.

Egy szó mint száz, fontos felismerni, mikor mi a realitás. Meg kell látni mi az a pont, amikor beszűkültek a lehetőségeink.

És végezetül, hogy ne legyen túl negatív a cikkem, elmondom, hogy legyőzhetjük a románokat, sőt a horvátokat is, csak ahhoz a jelenlegi koordinációnál kétszer nagyobb fokozatba kell kapcsolni, illetve fegyelmezetten kell ütni. Tehát, ha kérhetem, az elszánt mecenary medál-vadászok lehetőleg ne most pipálják ki a jelentősebb EDEN országokat. (Zárójelben: görög, román, horvát, bolgár ütés nélkül is teljesíthető, hiszen 69 ország van, és ebből csak 50-et kell megcsinálni.) És kerüljük az olyan medálvadászatot, ami kárt okoz a szövetségnek is. Ma például láttam olyan magyar BH-zót is, aki amerikai RW-ben minicsatát nyert a 350 ezres BH-jával a lengyelek ellen 4-4es állásnál.

Maradok tisztelettel:
Istencsaszar