[ICS] Nyílt levél a kormányhoz (kérdések+elemzés)

Day 2,559, 07:22 Published in Hungary Slovakia by Istencsaszar

Tisztelt Kormány, tisztelt Elnök Úr!

Az elmúlt több mint egy hétben hagyott némi kívánnivalót maga után a külpolitikai és stratégiai ügyekkel kapcsolatos tájékoztatás színvonala, lévén, hogy az utolsó Magyar Közlöny a 2550. napon, azaz 9 napja, míg az utolsó érdemi Külügyi Közlöny a 2549. napon, azaz kereken 10 napja jelent meg, tehát naprakésznek semmiképpen sem mondható a játékosok, a közösség számára elérhető információ.

Persze most mondhatjátok, hogy "dehát négy napja jött ki a KK", ami igaz is, de én nem sorolnám be a fontosabb külpolitikai döntések és irányvonalak közé, hogy valami marginális pénzért, plusz a befolyó adó visszatérítéséért cserébe kibéreljük a lényegében folyamatosan eltörlés alatt lévő fehéroroszoktól a házbónuszt. Ez egy napi ügyvitelt érintő tájékoztatás volt, amit persze köszönök, de a kardinális kérdéseket illetően sötétben tapogatózunk és maximum csak találgatni tudunk.

A már említett, előző MK-ban és az elnöki programban is beharangozott alapvetést, miszerint mi nem vagyunk proAsteria ország többé és szabadon barátkozunk mindenkivel, aki támogat minket, nem látom a gyakorlatban. A mai napig, ha rápillantunk az ország adatlapjára és megnézzük a hadügy fület, azt láthatjuk, hogy csak és kizárólag olyan államokkal van MPP-nk, amik vagy Asteria/Leto tagállamok, vagy azon az oldalon álló, támogató országok. Ezen felül, ha a napi prioritásokat megnézzük, a szokásos, állami szervezésű TP RW mellett mindig a fentebbi csoport érdekeinek megfelelő csaták vannak beállítva. Tehát az első kérdésem az lenne, hogy miben nyilvánul meg az, hogy mi immáron nem vagyunk proAsteria ország?

Mielőtt valaki azt válaszolná, hogy azért, mert nem működünk együtt a románokkal, görögökkel, argentinokkal, egy-két dolgot tisztázzunk! Egyrészt, ez egy helyes dolog, hiszen a felsorolt államok kvázi hadat viseltek ellenünk az előző hónapban lezajlott ukrán-magyar csaták során és jelentős szerepük van abban, hogy hosszú idő után elvesztettük a fővárosunkat. Másrészt azonban ez nem a mi cselekvésünkön múlt, mert ők ütöttek ellenünk, ők döntöttek úgy, hogy kifuttatják az MPP-t, ráadásul mindez még a jelenlegi kormányzati ciklus előtt megtörtént, szóval én a magam részéről nem látom azt a többlet-teljesítményt, ami az Asteriától való további elmozdulást jelezné.

Ehhez kapcsolódik a második kérdésem is: mi van a beharangozott macedón- és indonéz közeledéssel? Ezekre szintén a már többször említett közlönyben utalt az elnök úr, ráadásul úgy, mintha ez egy közeli és biztos esemény volna. Azóta eltelt 9 nap és sehol semmi jele ezeknek a lépéseknek. Félreértés ne essék, szerintem maximálisan jó döntés lenne, ha kidobnánk ezt az időszerűtlen ötletet a kukába, de a tájékoztatást fontosnak tartom, tehát úgy gondolom, hogy közölni kell a néppel azt is, ha esetleg revideáltuk magunkat és ráébredünk a koncepció hibáira és időszerűtlenségére.

A lényeg, hogy a magyar lakosság tájékoztatva legyen és ne csak nézzen ki a fejéből, hogy akkor most mi folyik itt. Hangsúlyozom, hogy ezzel megint nem azt akarom mondani, hogy a macedón MPP mindig mindenkor elhibázott és rossz lépés, hanem arra utalok, hogy ez, a jelenlegi viszonyok között egy diplomáciai-stratégiai hiba lenne, főleg annak fényében, hogy a kongresszusi választásokat megelőző harcokban úgy tűnik, hogy az Aurora ismét súlyos vereséget szenved, amelynek folytán egyre nagyobb és nagyobb elkeseredettség és reménytelenség lesz úrrá rajtuk. Arról nem is beszélve, hogy az Aurora formáció a sorozatos sikertelenség miatt a közeljövőben valószínűleg felbomlik. Erre utaló jel az, hogy az alapító és egykori vezető, mára azonban az eljelentéktelenedés jeleit mutató Bulgária elnöke benyújtotta a kilépési javaslatot. Nekünk ez nem rossz fejlemény, hiszen így elindulhat valamiféle átrendeződés, világrend-átalakulás. Ehhez persze még sok időnek kell eltelnie.

A harmadik kérdésem az lenne, hogy mi van a beharangozott hadjárattal? A már sokszor idézett közlönyben ugyanis fellebbentettétek a fátylat egy jövőbeni, kemény hadjáratról, de a konkretizálás elmaradt, így máig nem tudja a lakosság, hogy ki ellen, milyen célból és milyen lehetőségekkel kell majd harcolnia.

Ehhez kapcsolódik részben a negyedik kérdésem is: a kormány miért nem próbálja szélesíteni az ország bónusz-készletét? Többen, több cikkben leírtuk már, hogy a jelenlegi 10 darabból álló szett szépen mutat, de simán felbővíthető lenne 13-ra is akár. Példának okáért ott van a két fegyver-nyersanyag az olasz régiókon, amiket a szlovének birtokolnak. Régebben volt róla szó, hogy egyiket, vagy mindkettőt, némi ellenszolgáltatás fejében átadják nekünk. Arról nem is beszélve, hogy a Marche régióban található olaj megszerzésével határosak lennénk az abruzzoi fával is, ami már nem jelentene plusz terhet a megtartás szempontjából és mégis nőne a házbónuszok száma is. A régió eredetileg szerb érdekszféra, de a lengyel támadás kiszorította déli barátainkat a térségből és a visszatérés előtt akadályként ismét a polákok állnak. Amíg a helyzet nem változik, nyugodtan megkísérelhetjük megszerezni és kihasználni. Aztán legfeljebb visszaadjuk a szerbeknek, ha kiküszöbölték valamilyen módon a lengyel problémát. A fa egyébként tárgyalásos vagy erőszakos úton Svájcból is megszerezhető, hiszen Romandie régió ezt a bónuszt adná.

Úgy gondolom, hogy a fentebbi kérdések fontos, a közösség számára relevanciával bíró témákat érintenek, így kérem a kormányt és/vagy az elnököt, hogy nyilatkozzon az ügyben! A válaszokat és a reakciókat előre is köszönöm!

Természetesen lennének még kérdések, de azokra nem térnék ki külön, mert Tankred és Petyaman is írt egy-egy szösszenetet, amikben további információ-hiányokra világítanak rá.


Maradok tisztelettel:
ICS