[hatástanulmány] Milyen előnyök és hátrányok származnak az új rendszerből

Day 1,568, 08:39 Published in Hungary Hungary by Borembukkk

Először is fussuk végig, miket változtattak.

A világ két részre hasadt..


1. Átváltották a meglévő valutáinkat.
Az átváltást az előző cikkemben látható kulcsok alapján végezték.
Eredmény: mindenkinél csak egyféle valuta van, bár azt többféleképpen hívják. Nálunk HUF, jetiéknél RON, usákoknál USD, de ez mind UGYANAZ A PÉNZ.

2. Egységesítették a gold piacot.
Azaz, ha Csen-Csel kínai playa kitesz 10 goldot a piacra 1400 Juan értékben, azt megvehetem én a HUF-omért, de ő juanban kapja meg az árát. Megveheti Ion Lopescu román állampolgár is a RON-jáért, Csen-Csel akkor is Juant kap.
Eredmény: A monetary első odaláról - ahol a kedvező ajánlatok vannak - lassan nehezebb venni, mint BH-t ütni. Kb. 20k valódi játékos kapkod a megjelenő ajánlatok után.

3. Egységesítették a piacokat.
Azaz, ha kimész kínába, usába, bruzilokhoz, ott vehetsz a saját HUF-odért óccó vasat, búzát, tankot, kenyeret, akármit. Aztán vagy eladod itthon, vagy megeszed, elharcolod, akármi.
Eredmény: A világpiaci árak többé kevésbé egyformák lettek, azaz a bónuszos országokban emelkedtek, csóróknál leestek.

4. Majdnem egységes munkaerő piac.
Azaz, ha kimész gazdagékhoz pl. az usába - azért ők, mert 20 HUF-ért utazhatsz a francia területeikre, míg a bruzilokhoz 40 HUF a spanyol gyarmat, kína pedig 60 HUF - ott vlószínűleg 2x annyit fogsz keresni. A munkaadó USD-ben fizet neked, de te HUF-ban kapod meg.
Eredmény, csak a hülye marad a csóró országokban, mindenki ki fog menni gazdagékhoz.

A TEDEN oldal reakciója..


És akkor jöjjön egy gyors elemzés, mivel fog ez járni.



1. A meglévő valuták átváltását 3 féle képpen lehet értékelni.
1a. Valutás nyersi cégek: Az 1.6-os szorzójúak nyilvánvalóan jobban jártak, mint a 1.15-ös szorzósak.
1b. Árucikkek. Mivel gazdagéknál emelkedés volt, nálunk csökkenés, nagyjából egálban vannak a dolgok.
1c.Gold piac. Itt pl. a kínaiak egyértelműen rosszul jártak, hiszen 1.6 szorzót kaptak, de a globális aranyár már duplájára emelkedett

2. Egységes goldpiac

Eddig lehetett csencselni, időnként elég szép profitot is szerezni. Na, ennek vége, szerintem a valuták eladási oldala nagyjából meghal, a vételi oldalon pedig folyamatos mélyrepülés várható. Mindenki aranyba akarja menekíteni majd a pénzét. Ezzel a "gazdagabb" országok lakói sokkal rosszabbul jártak, hiszen eddig náluk "dőlt" a gold.

3. Egységes piacok

Számunkra itt jön a fekete leves. Q4 nyersi cég jelen bónuszok és árak mellett itthon 200 nap alatt térül meg. Gazdagéknál ugyanez 100 nap. Még a nálunk vandálkodó jetik is kb. 140 nap alatt visszakapják a pénzüket. Mit jelent ez? Ha most akarnánk önellátásra hitelt felvenni, mi 60-100 napig nem harcolhatnánk, miközben az ellenségeink már ellátják magukat. napi bevétel szintjén pedig 1.5-2x annyi tankot jelent fejenként a bónuszok megléte. Ezt kizárt dolog kompenzálni.
Ráadásul akinek van egy csepp esze, külföldön fog beszerezni a kevéske pénzéből, így az adóbevételek is odamennek.
Végeredmény: Lejtmenet, kiút nélkül.

4. Egységes munkaerő piac

Ez teszi fel a pontot az i-re. Mivel hamarosan a többség külföldre megy dolgozni, a hazai vállalkozóknak nem lesznek dolgozóik, hiszen az alacsony bónusszal nem tudnak eleget fizetni. Ha nincsen hazai termelés, eladás sincsen, maximum a reexport, ami szintén elsőnek más országokat erősít. Így az állam adóbevételei is lassan eltűnnek, a kör bezárult.

Én nem találok kitörési lehetőséget sehol, de ha ti láttok, akkor szóljatok nyugodtan.