Той хто носить ім'я коня Олександра Македонського бронетраспортер України БУЦЕФАЛ БТР 4

Day 2,745, 19:00 Published in Ukraine Romania by UABucefal
https://www.youtube.com/watch?v=Axs172tlmRg





БТР-4 призначений для транспортування особового складу мотострілкових підрозділів і їх вогневої підтримки в бою. БТР використовується для оснащення підрозділів, здатних вести бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування противником зброї масового ураження. БТР може бути базовою машиною для оснащення спеціальних сил швидкого реагування і морської піхоти. БТР може виконувати поставлені завдання як вдень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з різним покриттям і в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур навколишнього повітря від -40 до + 55 ° С.
Подібна компоновка дозволяє швидко трансформувати бойове і десантне відділення без зміни компонувальних рішень по силовій установці і трансмісії для створення широкого сімейства машин. Вантажопідйомність шасі бронетранспортера дозволяє створювати не тільки варіанти виконань і сімейство машин, але і встановлювати додаткову броньовий захист проти автоматичних малокаліберних гармат.

БТР відповідає перспективним вимогам Міністерства оборони України щодо бронетехніки такого класу. Компонування БТР-4 повністю відрізняється від усіх раніше створених вітчизняних БТР (БТР-60/70/80/90).
БТР-4 має три відділення: переднє - відділення управління, середнє - моторно-трансмісійне відділення, заднє - бойове і десантне відділення. Відділення управління розміщено в передній частині корпусу, силове відділення розташоване з лівого боку за спиною водія і забезпечено проходом по правому борту в десантне відділення. Далі розміщено десантне відділення з двостулковими дверима для висадки десанту. Для командира і водія є двері в бортах з вбудованими куленепробивним стеклоблоками. Лобові стекла також являють собою куленепробивні склоблоки, які можуть закриватися броньованими кришками. Бойова маса БТР-4 в базовому варіанті складає 17 тонн (19,3 тонни з модулем «Гром»), у варіанті з додатковим бронюванням вага може досягати 27 тонн (захист від снарядів 30-мм гармат). Десант БТР-4 становить вісім чоловік і троє членів екіпажу
На БТР-4 можуть бути встановлені різні типи універсальних бойових модулів з винесеним озброєнням, розроблені для легких бойових броньованих машин. Силова установка складається з двотактного дизеля 3ТД потужністю 500 к.с. з автоматичною гідромеханічною трансмісією. За бажанням замовників можлива установка двигуна фірми Deutz потужністю 489 к.с. або 598
БТР-4 може працювати в широкому діапазоні зовнішніх умов - при температурі від - 40 до + 55 градусів, в умовах підвищеної запиленості, може пересуватися по дорогах з твердим покриттям з максимальною швидкістю до 110 км / год або по бездоріжжю, а також вплав долати водні перепони зі швидкістю до 10 км / год. На базі БТР-4 можливий випуск машин різного призначення: машини вогневої підтримки, командирської, санітарної, зенітної, бойовий розвідувальної машини або ремонтно-евакуаційної машини.
Коротко про бойові модулі

Модуль Гром

Універсальний бойовий модуль Гром з винесеним озброєнням передбачає: 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-2, 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17, 7,62-мм спарений кулемет КТ-7,62 та 4 × ПТРК 9М113 Конкурс або Бар'єр

Екіпаж: 3 (водій, командир, стрілець), десант: 8 чоловік.

Модуль Шквал

Український універсальний бойовий модуль Шквал розроблений КП НТЦ АСО і включає 30-мм гармату ЗТМ-1, 7,62-мм спарений кулемет КТ-7,62 і протитанкове кероване озброєння ПТКР 9М113 Конкурс або Бар'єр з 4-ма ПТРК опціонально встановлюється 30-мм автоматичний гранатомет на місці 2 ПТРК. Конструкція бойового модуля Шквал дуже гнучка, що дозволяє легко замінити наявне озброєння на інше.

На модуль встановлюється шість 81-мм установок димових/аерозольних гранат, змонтованих по три штуки з кожного боку башти для стрільби вперед.

Комплекс управління вогнем включає прицільний комплекс ОТП-20, який інтегрований з системою управління стрільбою керованими ракетами, і стабілізатор озброєння СВУ-500.

Екіпаж: 3 (водій, командир, стрілець), десант: 6 × чоловік.

Модуль БАУ 23×2

Модуль БАУ 23×2 розроблений і випробуваний ДП ХКБМ ім. А.А. Морозова. Основне озброєння бойового модуля - дві 23 мм автоматичні гармати 2А7М, що забезпечують скорострільність 850 пострілів на хвилину кожна, з дальністю стрільби 2000 м і боєкомплектом 200 снарядів кожна. Додатково встановлено кулемет КТ-7,62 (ПКТ) з боєкомплектом 2000 пострілів.

Управління модулем - ручне. Забезпечується наведення по горизонталі 360 градусів, а по вертикалі від -4 до +55 градусів.
Екіпаж: 3 (водій, командир, стрілець), десант: 8 × чоловік.

Модуль забезпечує надійний захист стрілка від зброї калібром до 12,7 мм. Він знаходитися всередині корпусу, а з верхньої півсфери його захищає, крім броні, ще і розташоване зверху озброєння. Додатковий захист забезпечує система постановки завіси, яка включає в себе шість гранатометів калібру 81 мм, по три з кожного боку модуля. Завіса встановлюється в напрямку наведення гармати.

Модуль БМ-7 Парус

Дистанційно керований бойовий модуль БМ-7 Парус не займає місця всередині корпусу базової машини, і завдяки дистанційному керуванню та винесеному боєкомплекту забезпечується підвищена захищеність екіпажу.

У модулі встановлена 30-мм гармата КБА-1 (2А72) або ЗТМ-1 боєкомплект 400 снарядів, 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17 боєкомплект 145 гранат, 7,62-мм танковий кулемет ПКТ боєкомплект 2000 патронів та комплекс керованого озброєння ПТРК Бар'єр з максимальною дальністю польоту ракети 5500 м.
Екіпаж: 3 (водій, командир, стрілець), десант: 7 × чоловік.

Броня цієї машини говорить сама за себе, тому що витримала обстріл з РПГ та автоматів в гарячій точці на Донбасі проти Російських найманців.