Пољска и САД преко Србије до Астерије

Day 2,562, 09:40 Published in Serbia Serbia by Strahinjic lll

Поздрав о/

Пошто ме није било неко време, почећу оданде одакле сам стао.
Пре свега, о разлогу бана нећу много говорити јер немам намеру да се увлачим у неке нове дискусије које се тичу самог разлога тог бана. Али чисто због тога да неко не би покушао да искриви причу, рећи ћу да је разлог бана било моје коментарисање једног играча који је бивши или је и садашњи модератор, није ни битно на крају. У овој игри нисмо сви исти и то је тако како је.

Што се тиче саме игре, доминација СЗР и сателита, које предводи УеС, довела нас је до тога да имамо порез на рад од (ако мене питате, превисоких) 5% и око 2 милиона РСД на НБС, без икакве шансе да озбиљније учествујемо у некој епској борби јер смо апсолутно све, оне које се могу сврстати у ту категорију, изгубили без икаквих проблема.

Због тога нас владајућа екипа, како би привидно смањила број непријатељских активности ка Србији, води ка потписивању савезништва са Пољском и САД, о чијим негативним деловањима усмереним против Србије не треба превише говорити. Да се не заборави, САД је једна од држава са којима никада нисмо били у пријатељским односима и која је била највећи савезник Албаније, како на бојном пољу, тако и у медијским провокацијама на рачун Косова и Метохије. Пољска, са друге стране, провела јепоследњих пола године (што је за ову игру изузетно дугачак период) нашег савезништва, спремајући нови савез иза наших леђа.

Овакав сплет околности не треба да нас чуди с обзиром да се најава дешавања могла видети за време мандата председника R1sk3, у коме смо, зарад освајања бонуса, договорили мир са 5 држава из супротних савеза: Хрватском, САД, Пољском, Шпанијом и Италијом. Неки од тих договора су били званични, други су били тајни, али су дешавања на терену потврдиле незваничне спекулације.

Подсетићу вас само на то да је један од незваничних разлога за моју смену са места председника пре неколико месеци био наводни НАП са Хрватима, који тада није ни постојао о чему јасно говоре јавне белешке из тог периода. Не желим да кажем да је НАП са Хрватима лош у свим случајевима, оно што желим да кажем јесте да се о таквим стварима полемика мора водити макар у конгресу, пре него што се конкретне одлуке донесу. То је оно што сам ја и радио, за разлику од тренутне гарнитуре власти. Она је тада, као опозиција, на међустраначким састанцима на чету, а и у јавности по коментарима, одбијала било какву могућност прихватања НАП са Хрватском, константно ме нападала због тога, лепећи ми чак и издајничке етикете. Док су готово одмах по мом опозиву, крајње лицемерно, склопили тај мир са Хрватима који је и дан данас на снази.

Мишљење опозиционих странака и јавности не би смело да се игнорише приликом доношења овако крупних одлука, као што су нови савезници и креирање нових савеза. Међутим, ми овде имамо ситуацију где је било каква јавна дискусија започета од стране државе или странака готово непостојећа. Веома узан круг људи доноси најбитније одлуке о функционисању државе зарад личних интереса, не осврћући се на глас јавности. Такве одлуке се касније намећу народу, без обзира да ли их он жели или не. Тако је било са повећањем пореза, тако је сада са приближавањем Пољској и САД. Управо овакво вођење политике представља диктатуру, а то је оно за шта су мене оптуживали.

Докле ће нас кукавичка и расипничка политика СЗР – УеС коалиције и сателита довести, остаје да видимо. Уверен сам да они неће одустати од поновног МПП са Пољском, међутим, странке које схватају колико би тај потез био катастрофалан по Србију, морале би активније да се укључе у проблематику. У супротном, не би ме чудило да у скорије време, поред Пољске и САД, у Астерији видимо и државе попут Хрватске, Шпаније и сличних.

До следећег читања,
Страхињић