-Ратна дешавања и дипломатске (не) прилике у свету-

Day 1,980, 12:26 Published in Serbia Philippines by AndrijaSrbija

Поздрав драги читаоци. У овом броју „Хиперсоничног новинара“ имаћете прилике да сазнате све битније ствари о збивањима у свету, како ратних, тако и спољно-политичких, које су се издешавале у претходних недељу дана. Било је доста бурно, те вам свакако препоручујем да прочитате овај чланак и останете у току. 

Идемо...

Садржај:
-Излазак Србије из кризе
-Ратна анализа
-МПП Србија-Румунија



Пре неких 10-ак дана Србију је протресла уздуж и попреко велика офанзива ЕДЕН снага уперена против нас. Међутим, после пар успешних дана по ЕДЕН, ратна срећа се окренула, те је Србија прешла у контра-офанзиву која и даље траје.



Србија тренутно води рат против Израела, са циљем повратка изгубљених регија у Средоземљу. Веома добро напредујемо и може се очекивати лагано привођење посла крају. Наредна мета је вероватно БиХ, која је из непознатих разлога остављена за сами крај. После неколико тешких дана чини се да је Србија на правом путу и да ће све побуњенике вратити под свој патронат у што краћем року.
Што се тиче економске ситуације, Србија и даље у континуитету (уз повремене прекиде од пар дана) држи максималан број ресурса, дакле 10/10. То значи да радници са српским држављанством производе највећи могући број производа у својим фабрикама. Имајући у виду и велики прилив злата у трезор Србије, као последицу увођења рудника злата, можемо се најискреније надати да ће коначно и Србија стати на ноге у финансијском погледу. Ово би требало да буде добра база за будуће освајачке походе, за које не сумњам да ће их бити.



И док у Србији траје кампања повратка изгубљених регија, у свету се воде борбе пред конгресне изборе, а када се на то дода и повремена изведба Ваздушних напада, то доводи до закључка да је на светској ратној сцени веома занимљиво.
Што се тиче савезника Србије, Мађарска суверено држи под окупацијом Украјину, а истовремено држи у поседу по једну регију Аустрије и Русије. Ових дана се може очекивати јачи отпор Украјинаца, јер они желе по сваку цену ослободити барем једну регију како би имали конгрес. Са друге стране Пољска је била заузета протеривањем Аргентине из Европе и ослобађањем Уједињеног Краљевства. Аргентини је остала само још једна регија у Јужној Америци, па ће стога водити жестоку битку за очување конгреса. Пољска и даље без проблема држи 10/10 ресурса. Остале земље нашег савеза уз мање или веће проблеме излазе на крај са непријатељем и са диком можемо рећи да је проценат добијених битки нашег савеза изузетно висок. Што се тиче пријатељског нам савеза, ЦоТ-а, они се труде да обезбеде конгрес свим својим чланицама, а посебно мањим земљама којима је помоћ неопходна.
Најновији ваздушни напад дело је Пакистана, који је напао Индију. За сада су нејасни мотиви оваквог корака Пакистана, а могући циљ је остављање Индије без конгреса или евентуално пресељење главног града у освојене Индијске територије.



Након вишемесечних шушкања по кулоарима напокон се остварило оно што се до скоро чинило незамисливим – Србија и Румунска су потписале МПП! Овај МПП се може сматрати одговором наше земље и нашег савеза на примање САД-а у савез ЦоТ. Овим се итекако мењају ствари „на терену“, јер са обзиром да је Румунија у рату са Бугарском, Србија ће се борити против Бугарске, једне од главних држава ЦоТ-а. У званичном саопштењу овог савеза наведено је да нека врста статута савеза налаже свим земљама савеза да одбаце своје МПП-ове са свим земљама које су у директном рату са неком од чланица савеза, као и савезницима тих земаља. Овим произилази закључак да ће Србија остати без МПП-ова које има са државама ЦоТ савеза. Ово је поприлично неповољно за Србију, међутим не смемо сумњати у наш МСП тим и њихове дипломатске способности. Све у свему, без узимања спољашњих фактора у обзир, лепо је видети да је Србија створила ново пријатељство и то са изузетно утицајном земљом. Видећемо у којем правцу ће нас одвести поптисивање овог МПП-а. Стидљиво се помиње и МПП са Грком, али он је у овом тренутку нереалан, осим у некој жешћој ескалацији односа између ТWO-а и ЦоТ-а.



То би било то што се тиче овог чланка. Због РЛ обавеза био сам спречен да се мало озбиљније посветим односима између савеза, а посебан чланак на ту тему можете очекивати крајем недеље.
Са поштовањем,
Ваш,
АндријаСрбија.