Мій погляд на політичну кризу

Day 1,774, 03:10 Published in Ukraine Ukraine by Plantago

Користуючись тим, що нареші в мене з'явилось трохи золота і можна створити газету, хочу запропонувати своє бачення поточної політичної кризи в еУкраїні і свій варіант розв'язання.

Отже головну проблему я бачу в тому, що
а) основні політичні сили використовують ботів в політичних цілях
б) ситуація така, що якщо ти не використаєш ботів або використаєш недостатньо – ти програєш
в) припинити використовувати ботів заважає взаємна недовіра, а жодних дійсно надійних гарантій, в силу механіки гри, надати не можна.

Все це призводить до того, що нормальне управління едержавою стає просто неможливим. Чи є з цього вихід? Крук в одному з своїх коментарів розповідав, що зазвичай тих, хто порушує неформальні правила або грубо їх обходить – зазвичай в решті решт суворо карають, причому цілком в рамках правил. В реальному житті – дійсно так часто і буває (особливо, якщо одну сторону не підтримує якась зовнішня потужна сила), але тут у нас гра і в цій грі ми дуже сильно обмежено тим, що нам дозволяє робити Плато. Особисто я не бачу варіанту успішно розрулити ситуацію, що склалась, суто ігровими засобами.

Щоб знайти шляхи розв’язання проблеми я пропоную подивитись у корінь. Що головне в цій грі? В чому, так би мовити, сила? В реальному житті сила, як відомо навіть школярам, у ньютонах, а ерепі сила йде з трьох джерел – гроші, формальна політична влада і активні бійці. Причому найголовніше – саме останнє. Якщо ти маєш тільки політичну владу, то з тобою мало хто буде рахуватись, якщо ти маєш за собою багато сильних бійців всіх чотирьох дивізіонів – з тобою будуть рахуватись просто тому, що на даному етапі розвитку гри саме війна визначає майже все. Гроші ж взагалі самі по собі майже нічого не варті, вони цінні головним чином тому, що з допомогою них можна тимчасово отримати владу і бійців. „Мирного життя” тут фактично не існує (древні аксакали розповідають легенди сивої давнини, що тут колись був більш-менш повноцінний економічний модуль, але зараз його немає фактично зовсім). І ще один факт – боти і інші мертві душі голосують, але нормально воювати і розвиватись вони не здатні.

Враховуючи це все, вихід я бачу у зверненні до українських традицій часів козаччини. А саме до воєнної демократії. Тобто джерелом влади, як і має бути, є громадяни, але каналами цієї влади мають бути не партії, а курені і коші тобто, в термінах гри, МЮ. Управління екраїною (не плутати з едержавою) здійснює рада представників МЮ, причому чим сильніша МЮ – тим пропорційно вагомішим є її голос. Силу МЮ можна визначати одним з двох способів – або по середній за місяць кількості активних (і тільки активних) бійців, або по середньому за місяць інфлюєнсові. Зрозуміло, що такий варіант досить сильно змінює політичний механізм – фактично незмінною роль залишається лише у Уряду, Президент і парламент стають швидше технічними провідниками рішень Військової Ради.

В чому плюси цієї системи.

1. Боти перестають мати значення при прийнятті рішень – ти можеш бути головним мультоводом всієї ерепи, але якщо реально за тобою не стоять люди, що тебе підримують – ти нічого не значиш.
2. Прийняті рішення будуть легітимними з точки зору більшості активних гравців.
3. Якщо хтось узурпує формальну владу, то це можна буде легко показати, а не так як зараз – один гравець заявляє, що більшість на його боці, інший – що на його (а перший – обмащик і мультовод), а як воно є дійсно насправді – не знає ніхто, бо невідомо точно де саме знаходиться та сама „більшість” і хто в неї входить, якщо не рахувати ботів.
4. Зловживання владою стають більш прозорими – більш легко стає зрозуміти чи маємо ситуацію зловживання владою і хто саме зловживає.
5. Якщо така схема запрацює –> впаде значення ролі Президента і Парламента –> не буде такої сильної потреби вливати ботів на голосуваннях –> вибори стануть чеснішими –> з часом можна буде повернутись до ігрової схеми.

В чому мінуси.
1. Ця схема є добровільною, відповідно якщо більшість МЮ не захоче її реалізовувати, то реалізувати її не вдастся.
2. Не зважаю чи на те, що реальний вплив Парламенту на громадян буде низький (Парламент з Президентом можуть наказувати що завгодно, але бійці будуть бити туди, куди вирішить Військова Рада і дадуть команду керівники МЮ), але суто фінасові капості вони чинити зможуть – наприклад підняти всі податки і мита до 99% і виводити кошти собі у кишеню (з іншого боку – приблизно такі звинувачення ми бачимо в обидві сторони і тому навіть в такому випадку це не сильно гірше від того, що маємо нині).
3. Активним гравцям треба буде збиратись, домовлятись і взагалі вкладати час та сили.


Ну і на завершення, як водиться, няшки: