Par lepesre a szakadektol?

Day 706, 07:01 Published in Hungary Hungary by G Teskayev

Az erepeblik gazdasági modellje recseg-ropog. A túltermelési válság eddig is mindenki számára nyilvánvaló volt, most azonban ennek egy érdekes mellékhatását szeretnem megmutatni.
Lakosság alapján a top 10 ország inflációs adatai:
USA -30.35%
Russia -25.13%
Hungary -13.9%
Serbia -19.28%
Poland -24.81%
Spain -24.57%
Croatia -18.8%
Indonesia -39.4%
Romania -15.03%
Iran -35.26%

Defláció. Kivétel nélkül minden országban, 14% és 40% közötti szórással.
A defláció a túltermelési válság egyik következménye (a cégek egymás alá licitálva teszik ki az ajánlataikat a piacra innen az árcsökkenés) mégis érdemes megnézni milyen közvetlen hatással lesz ez a mindennapi életünkre.
1) Csökkenő VAT adóbevételek, csökkenő fizetések, csökkenő Income tax bevételek.
2) A cégek raktárkészlete folyamatosan veszít értekéből. Nem érdemes a cégeknek raktárra termelni, mivel belátható időn belül nem lesz olyan árfelhajtó hatás ami után nyereséggel tudnák értékesíteni a készleteiket. Mi most szerencsés helyzetben voltunk mert az epic csaták alkalmával a fegyver cégek eladták a készleteiket, de ha eblukjuk Alaszkát, ki fog utána Q3 fegyvert venni hogy gyakorló harcban üssön vele. Na jó, lesznek egy páran, szükség lesz kb 3-4 cégre, de mi lesz a többi kb 15 céggel?
A defláció mindaddig folytatódni fog mindaddig míg a kereslet egyensúlyba nem kerül kínálattal, azaz meg nem szűnik a túltermelés. Hogy ez milyen szinten következik be kérdéses, mint ahogy az is hogy mekkora nagyságú nemzeti gazdaságokat hagy maga után a válság. Erre kell felkészülnünk. A háború, és a baby boomok (az új játékosok által behozott arany tízezrek) voltak az eddigi fellendülés mozgatórúgói. Sajnos az MPP rendszernek köszönhetően a következő hónapokban nem lesznek nagy hadjáratok, folytatódni fog a túltermelés, defláció, unalom esetleg egy kis tömeges munkanélküliség vagy játékelhagyás.