Francia üdülőövezetünk

Day 1,313, 12:40 Published in Hungary Hungary by Baksa Mark

Szokatlan módon komolyabb hangvételű cikk következik, melyben francia és egyesült államokbeli birtokaink hasznáról, egy gazdasági híd létrehozásáról és fenntartásáról, illetve ennek gazdasági hatásairól elmélkedek.

Az elmúlt hetekben, napokban szövetségünk keretein belül seregeink nyugatnak indultak, ám Franciaországhoz érve a magunk mögötti osztrák és német területeken vezető folyosót feladtuk, mondván a további előrenyomulást csak akadályozná egy napi 2 rw-be kerülő út fenntartása. Hódításaink ezzel gazdaságilag súlytalanok maradtak, pusztán ütésre adtak felületet, hadügyi jelentőségük maradt pusztán, azonban mostanra elértük Texast, az USA az eltörlés szélén áll és a 10 bónuszrégióból 5-öt birtokló "anyaországunk" gyarmatain immár 6, oklahoma elfoglalásával 7 különféle nyersanyag megtalálható. Felmerül a kérdés: hogy lehetne az egyre erősödő jelentőségű termelésbónuszokhoz jutni?

Főváros, vagy híd?
Ennek két lehetséges módja van: fővárosunk áthelyezésével, illetve egy, a francia és magyar határt összekötő gazdasági híd létrehozásával. A főváros áthelyezésének nehézségeiről már több cikk született, összefoglalva nehézséget jelent jelenlegi fővárosunk átadása (hiszen ezzel az mpp-k rendszerét kéne megbontani), illetve a lakosság áttelepítése egy francia régióba, ezzel azt téve legnépesebb régiónkká (hiszen sok kétkattos, illetve nemzeti érzelmű játékos ellenezné ezt, illetve nehezen lenne mozgósítható), így ennek megoldhatóságát gyakorlatilag 1%-ra becsülném. A másik lehetőség, a gazdasági híd fenntartása látszólag jóval egyszerűbb, kivitelezhető és több nyersanyag is kerülne vele az ország hatáskörébe.

Megvalósítás:
A híd lehető legrövidebb megoldása Burgenland, Styria, Salzburg, Vorarlberg osztrák, illetve Deutschschweitz svájci, szlovén kézen lévő területeken keresztül valósulhat meg, melyek közül az elmúlt napokban elfoglaltuk minden osztrák birtokot, így immáron csak Deutschschweiz választ el minket attól, hogy 5 helyett 9 nyersanyagbónuszunk legyen (az összeköttetés megvalósításával kizárólag salétrommal nem rendelkezne az ország).


A képen a két lehetséges útvonal.

Deutschschweiz problémája:
A terület szlovén birtok, azaz szövetségesünk kezén van, akit nem támadhatunk meg. Amennyiben a két ország vezetői meg tudnak állapodni a terület átadásáról (szlovéniának ez egyetlen "vas" területe, így a megállapodás is kétséges), az átvétel is komoly koordinációt igénylő procedúra. Elsőkéne egy svájci rw-t kell indítani a területen, melyet svájc nyer meg (ehhez seregtagokat kell kivezényelni az országba, hiszen a szlovén lakossági sebzés leverése a feladat), majd meg kell támadjuk a területet és elfoglalni azt. Az EDEN szövetség részéről érdekes védekezési lehetőség lenne ez ellen svájci rw indítása más régióban, ezzel elodázva gazdasági hidunk létrehozásának lehetőségét (országonként 1 rw indulhat egy időben).

Amennyiben a szlovénokkal elmarad a megegyezés lehetséges az összeköttetés megteremtése Bavaria és Baden-Würtenberg érintésével, melyek szlovák szövetségesünk kezén vannak, ám annak nem számítanak + nyersanyagbónusz gyanánt. Ezt nehezíti az, hogy itt már két terület rw-jét kell megoldani, illetve Németország nagyobb ellenálló ereje, mely nehezítené a kapcsolat fenntartását.

Gazdasági hatások:
Kajagyártás terén jelenleg 3 nyersanyag bónuszrégiójával rendelkezik az ország, ez a maximális 5-re emelkedne, ez a kajatermelés cégenkénti 160db-os mennyiségét 200-ra emelné, mely 25%-os termelésnövekedést jelent (ugyanekkora mértékű lenne az FRM cégekben is a növekedés), míg a fegyvergyártás terén jelenleg 2 régióval rendelkezünk, ez ugrana 4-re, így salétrom kivételével minden fajta területtel rendelkeznénk. A fegyvergyártás így cégenkénti 14 fegyverről 18-ra ugrana, mely 28%-os emelkedés. Ennek közvetlen hatása az árak kisebb mértékű csökkenése (20% körüli áreséssel számolnék), így mindenki több tankos ütéshez juthat, mely az ország katonai erejének növekedéséhez vezetne (ezt a napi összes bevitt sebzés változása jellemzi leghűbben).

Az árcsökkenés a goldár csökkenését kell eredményezze, mivel így nem lesz kifizetődő az országba importálni, az export válik meghatározóvá. Nem a magyar arany fog más országok piacaira, épp fordítva, a kisebb országok aranya fog a magyar piacokra folyni. Ennek ismét katonai jelentősége van, hiszen az olcsóbb arany olcsóbb boosteres edzésre, vagy éppen újabb cégek felhúzását teszi lehetővé, melyek közül mindkettő a katonai erő növekedéséhez vezet.

Jól látszik, az ország további hódításainak feltétele a gazdasági összeköttetés létrehozása és fenntartása, akkor is, ha ezzel az roszág napi +1 rw-nek teszi ki magát, hiszen az emberek teljes felfegyverzésének alapfeltétele a termelékenység növelése.

Üdv,
Baksa Márk
a Vérbulcsú Szakasz gazdasági főhadnagya