Da li je Kina zaista neosvojiva tvrđava?

Day 1,928, 13:27 Published in Serbia Serbia by coolinbun



eDame i eGospodo, eDrugarice i eDrugovi, eBraćo i eSestre, eBebe i eStarci, ePrijatelji i eNeprijatelji...eOstali



Ako se za neku zemlju u eRepubliku može reći da je suvereni vladar resursima, to svakako jeste Kina. Ona gotovo pune 2 godine neprekidno leži na 10/10 bonusima, očigledno bez namere da tu poziciju napusti. Tokom ovog perioda, Kina je postala kičma EDENa, jer se na njenom tlu odvija najveći deo proizvodnje oružja protivničkog saveza.
Dok su Srbija, Poljska, Mađarska i Španija, pa i zemlje CoT saveza svoje bonuse tražile na zapadu i na bliskom istoku, uglavnom ostavljajući Kinu na miru, stanovnici ove zemlje su svoje orgove punili zlatom i valutom. Niko sa sigurnošću ne može tačno da proceni trenutne novčane zalihe Kine, ali verujte mi da su ovih 5 miliona na njihovoj economy stranici sića u odnosu na ono što je odloženo na njihove orgove. Taj novac Kinezi pametno čuvaju za odbranu svog carstva, kada dođe do napada, koji kad tad mora da se desi.



Još uvek je sveže sećanje na prošlo leto i poslednji bezuspešan pokušaj Srbije, kao najjače sile u igri, da ugrozi kinesku imperiju. Međutim, koliko god bio kritikovan, taj pokušaj je doneo i nešto dobro. Pre svega, naš savez je odmerio snage sa najjačom ekonomskom silom i u tom pokušaju (procena je) potrošio Kinu za 10-ak miliona valute, što je složićemo se veliki novac. Takvih pokušaja je u protekle dve godine bilo premalo za moj ukus.



Proteklih nedelja smo svedoci velikih previranja i preraspodela snaga na međunarodnom planu. TWO savez, sastavljen od 4 jake države, od kojih dve (Srbija i Poljska) prave gotovo polovinu ukupne svetske štete na dnevnom nivou i sve jači CoT trenutno imaju mnogo veću vojnu snagu nego fragmenti TERA saveza i EDEN-a koji se organizaciono i vojno nalazi na kolenima.
Upravo u toj činjenici treba tražiti šansu da se Kina, konačno dobro uzdrma.



Ni jedna zemlja nije nedodirljiva pa ni Kina. Pokušaću, u kratkim crtama da vam predstavim neke slabe tačke ovog azijskog giganta.





Slabe karike Kine se nalaze na njenim zapadnim granicama. 4 resursa, od čega 2 za hranu i 2 za oružje se nalaze u 3 pakistanske (Panjab, Sindh i NOrth-West frontier province) i jednoj indijskoj regiji (North Eastern India). Posao prilikom napada na Kinu znatno otežava činjenica da se 3 resursa nalaze na teritoriji Pakistana, pa se u tim regijama u isto vreme može podići samo jedan RW. Tako da taj RW mora biti u regiji sa brojem 3 (NOrth West Frontier province) jer njenim osvajanjem Kina gubi i ostala dva resursa u Pakistanu. Upravo je ova regija najslabija karika u odbrani Kine.
Jedini način da se Kina uzdrma i da joj se nanesu značajni gubici kako u resursima tako i u novcu, je da se ona napadne simultano iz svih pravaca i da se u što većem broju regija podigne RW. Kina pod svojom čizmom trenutno drži 4 zemlje: Pakistan, Severnu Koreju, Indiju i Filipine. Dakle, 4 ustanka u isto vreme je maksimalno što se može posići na kineskom tlu. Pored toga, potrebno je Kineze napasti direktno gde god je to moguće. Sa Severa tu mogućnost ima Rusija, sa zapada trenutno Makedonija (koja ruku na srce nema direktnu granicu sa Kinom, pošto se između njih kao tampon zona nalazi jedina pakistanska regija), sa Juga pretnju Kini trenutno čine Indonezija i USA, dok bi sa istoka mogao da pripreti sve življi, ali još uvek slabašni Japan.



Dakle, maksimalni napad na Kinu bi pretstavljalo 4 istovremeno podignuta RW-a u vitalnim regijama (pre svega pakistanskim i indisjkim) i 5 (ili 4 ako izuzmemo Japan) direktnih napada na Kineze. Takvom napadu ne može da se odupre niti jedna zemlja. TReba uzeti u obzir, da je kineski "prime time" za borbu negde oko 14, 15h popodne po našem vremenu, a da nakon toga broj online igrača iz same Kine opada. Međutim, ovu igru igra i veliki broj američkih Kineza, tako da pored značajne štete hrvatskih igrača i to svakako treba uzeti u obzir.

Mnogi će reći da bi cela akcija bila uzaludna jer bi Kina, sve da i izgubi resurse, vrlo brzo povratila iste i to je istina, ali ovakav pasivan odnos prema Kini od strane našeg saveza nikako ne može da bude dobar. Kao što već napomenuh, iako akcija ne uspe do kraja, siguran sam da će kinesko bogatstvo biti značajno okrnjeno i da ćemo tako potrošiti mesece njihovog besomučnog skupljanja novca od poreza.



Za sve ovo je potrebna veoma dobra organizacija i detaljno razrađen plan napada. Glavnu ulogu u tome treba da odrade glavni štabovi TWO i CoT-a kao i MOD-ovi pojedinačnih zemalja.
Ubeđen sam da jedna ovakva koordinirana akcija može da urodi plodom, pogotovo sada kada i Poljska i Srbija nemaju previše posla kod kuće.



Ne znam da li je kod vas tako, ali meni suviše dugo bode oči ova kineska bezbrižnost u Aziji i njihovo gomilanje bogatstva. Zaista je vreme da Kinezima pokažemo naš kung-fu. I to u serijama. Na kraju krajeva, Kina predstavlja naš poslednji veliki izazov i ujedno jedinu šansu da se u ovoj igri desi rat velikih razmera.


vaš,

coolinbun