[NM] Diktatūra

Day 2,677, 12:44 Published in Lithuania Lithuania by Naujoku Ministerija


Sveiki, čia NM Z E N D E R

Prieš geras pora savaičių eRepublik administracija į žaidimo mechaniką įtraukė visiškai naują Pilietinių Karų režimą. Šis atnaujinimas daugeliui geriau žinomas diktatorystės vardu, kadangi būtent ši nauja šalies valdymo forma ePasaulyje sukėlė daugiausia kalbų. Šiuo straipsniu apie pastarąjį atnaujinimą bandysiu kuo suprantamiau papasakoti viską ką yra pravartu žinoti.





Perversmo pradžia

Taigi, visų pirma išsiaiškinkime kaip šalyje įvedama diktatūra.
Pagal žaidimo taisykles civilinį karą gali paskelbti tik kariniai būriai. Tai kainuoja net 200 000 CC. Karinis būrys (toliau MU) gali pradėti perversmą tik toje šalyje, kurioje jis randasi (pagal location). Yra ir daugiau reikalavimų. Karas neprasidės, jei nebus laisvas bent vienas tos šalies regionas ar jeigu jos sostinę šiuo metu yra puolama. Be abejo jei šalis jau turi diktatorių, perversmo pradėti taip pat nepavyks. Valstybėje civilinį karą galima pradėti tik po 10 dienų, skaičiuojant nuo paskutinės revoliucijos.
Kai visi aukščiau paminėti dalykai įvykdomi prasideda tris valandas trunkantis „Rėmimo periodas“. Jo metu kiti tos pačios šalies MU turi progą paremti diktatūros įvedimą. Tai padarę jie galės kovoti tirono pusėje. Perversmo neparėmę MU automatiškai kovos už demokratiją.

Po rėmimo laikotarpio prasideda karo kampanija. Tai toks pats karas, kaip ir visi kiti, tik jame gali kovoti nevisi panorėję. Norint dalyvauti susirėmime žaidėjas privalo būti savo šalies MU. Atitinkamai nuo to kurį pasirinks priklausys už kurią pusę jis kovoja. Jei diktatūrą parėmusį- už tironiją, jei bet kurį kitą- už demokratiją. Prieš pradedant kovoti turite persikelti į šalies sostinę.

Įvykiai po kampanijos

Pasibaigus mūšiui sužinoma kokia valdžia toliau vadovaus šaliai. Jei laimėjo demokratija- viskas liks kaip buvo prieš tai. Na, o jeigu diktatūra- viskas verčiasi aukštyn kojomis. Diktatorius pakeičia visą valdžią ir lyderiauja pats vienas. Jam suteikiamos visos Prezidento ir Kongreso teisės, įskaitant ir nacionalines organizcijas (ne MU organizacijas), bei 50% Kongreso kadencijos pradžioje turėtų pilietybių suteikimų. Tiesa, diktatorius negali keisti žinutės naujokams ir negali nušalinti esamo Prezidento. Kadangi diktatorius yra diktatorius jis vienintelis gali balsuoti dėl įstatymų priėmimų. Kongresas ir Prezidentas lieka kaip liaudis sako "grynai dėl vaizdo".
Kad ir kaip ten būtų, šalyje vis dar vyksta tiek CP, tiek Kongreso rinkimai. Gaila, bet nei aukso, nei medalio, nei juo labiau jokių politinių galių išrinktieji negauna.

Grįžimas prie demokratijos

Neretoje šalyje pasirodžius diktatoriui daugelis gyventojų bus labai nepatenkinti. Tai paskatina imtis permainų ir sugrąžinti valdžią Prezidentui. Šis procesas atvirkščias aprašytam viršuje.
Toje pačioje šalyje esantis MU, sumokėjęs 200 000 CC ir atitinkantis viršuje esančius reikalavimus gali pradėti revoliuciją. Kaip ir diktatūros įvedimo atveju, taip ir čia galioja tas pats trijų valandų rėmimo periodas. Po jo prasideda kampanija pagal tas pačias taisykles. Jei pirmasis 94 kampanijos taškus surenka diktatorius- jis lieka vadovauti. Jei laimi revoliucionieriai- valdžia grįžta Prezidentui (ne revoliucijos vadui). CP vėl gali susigrąžinti organizacijas, o Kongresas vėl gali suteikinėti pilietybes.

Pasekmės ir nuomonės

Iškarto vos tik atsirado galimybė įvesti diktatūrą, jokios šalys net nesistengė nuvertinėti dabartinių CP dėl to, kad jiems nepatiko kaip jie valdo. Visų akys nukrypo į mažąsias eRep šalis. Viena po kitos buvo MTOinamos* šalys, kurios tiesiog nesugebėdavo pasipriešinti. Daugelis žaidėjų iš tų šalių (tarp jų ir aš) buvo pasipiktinę tokiu atnaujinimu. Dabar pažiūrėję į šalių sąrašą pažvelkime kiek iš jų yra valdomos diktatoriaus.



Be abejo, kai kurios skubiai tai padarė pačios, kad kažkas itin galingas to nepadarytų už jas. Kad ir kaip ten būtų, džiugu matyti, kad kai kurios šalys vis dėlto išvengė tokio diktatorių MTO. Vis dažniau atsiranda tokių žmonių, kurie kovoja prieš godžiuosius diktatorius, net jei su MTOinama šalimi neturi nieko bendro. Ne per seniausiai buvo sukurta organizacija IDA (International Democratic Army), kuri stengiasi iš visų jėgų padėti šalims, kurias bando užgrobti diktatūros būdu. Tai verčia pamąstyti, kad galbūt šis atnaujinimas turi ir gerųjų pusių. Dabar matome daug didesni mažųjų šalių žaidėjų tarpusavio supratingumą, kuris vienija bent jau dalį mūsų iš pažiūros susiskaldžiusios bendruomenės.

*MTO- Military TakeOver

Tiek šiandienai. Gero savaitgalio piliečiai o/.

NM Z E N D E R



Naujokų ministerijai reikalinga visokeriopa parama. Būsime labai dėkingi, jei pasidalinsite su naujokais, tuo kas jums jau viršija sandėlių limitą. Naujokai tikrai bus laimingi, mūsų Naujokų ministerijos komanda taip pat.

Jeigu turite į marias laisvo laiko ir norite prisidėti prie eLietuvos ateities ugdymo, Naujokų Ministerija visuomet atras vietos naujiems darbuotojams 🙂

Užsukite į specialiai jums sukurtą Bibliotekėlę- čia rasite daug naudingos informacijos apie žaidimą.