[MinDem] Юному журналісту/інтерв’ю/bb-коди

Day 2,493, 12:32 Published in Ukraine Ukraine by Riardiray





Одразу дам пораду!
дуже часто ви може стикатись з такою проблемою при публікуванні статей - CSRF attack detected - як обійти цей баг?
1 - перед публікацією зберігаємо текст на комп’ютері
2 - натикаємо кнопку “очистити чернетку”
3 - виходимо на головну сторінку профілю
4 - в звичайному режимі публікуємо газету,все вийде
🙂



У зв'язку з активізацією писемної діяльності серед новачків, хотілося б написати статтю з деякими порадами щодо цього ремесла.

1. Оформлення. Як і в реальному світі, так і в eRepublik, гарно оформлена газета завжди приваблює читача. Основні моменти:
- шапка газети: картинка з логотипом завжди позитивно позначається на оформленні Вашої газети.
- розділювачі тексту: стіна з тексту навряд чи заохотить когось прочитати Вашу статтю, тому для розділення абзаців можна використовувати спеціальні розділювачі тексту. Є можливість використовувати стандартний розділювач (передбачений редактором гри), а можна й свій індивідуальний.
- картинки: для розділення тексту можна використовувати картинки. Бажано не перенасичувати ними статтю. Вони мають бути влучними та відображати зміст написаного.
- фонова картинка: деякі автори використовують фонову картинку для написання тексту. Але тут треба бути обережним та не перестаратися, адже це може вплинути на читабельність і, погнавшись за оформленням, Ви втратите зміст

2. Зміст. Зрозуміло, що яким би не було оформлення Вашої газети головним залишається її зміст та наповнення. Що потрібно враховувати:
- копіпаст: ніколи не копіюйте матеріалу з інтернету - це завжди дратує. Рідко можна знайти дійсно цікаві речі, які будуть пізнавальні для інших. Якщо є що проаналізувати - є сенс скопіювати частину тексту, з посиланням на оригінал, та висловити свою думку з цього приводу. Тоді це буде дійсно авторська річ, яка завжди цінується
- інтерв'ю: якщо Ви не знаєте про що написати - візьміть інтерв'ю в якоїсь неординарної особистості, державного діяча чи просто вмілого воїна. Завжди цікаво читати думки та ідеї розумних людей
- огляди та гайди: якщо Ви вже розумієтесь на ігровій механіці та вважаєте що можете про це розказати - напишіть цікавий гайд для молоді. Як варіант можна розповісти про якісь події в житті eRepublik. Писати можна спробувати на будь-яку тематику - політика, військова справа, економіка тощо.
- пишучи пишіть: дивно читати статті, в яких 1-2 речення. Для чого вони тоді взагалі? Для цього є шаути (стіна). Якщо ж Ви все-таки вирішили писати статтю - робіть її змістовнішою ніж пару речень. З такою статтею Ви навряд чи потрапите в топ5 кращих статей. Особливо дратують заклики до чого-небудь без будь-якого аналізу або пропозицій. Щось на зразок "давайте українці, чого ви не б'єте? Разом ми сила". Повторюсь - такий зміст статті тільки дратує та смішить
- цензура: враховуйте той факт, що забороняється використовувати образи, нецензурну лексику, порно-картинки, спам та рекламу. Адміністрація залишає за собою право видати за це штрафний бал (Forfeit point), а також позбавити частини золота чи сили

3. Критика. Як і в реальному житті будьте готові, що не всі позитивно сприймуть Ваші ідеї. Є певна категорія людей, які отримують задоволення (фан) від того, що тролять інших. Тому треба вчитись відрізняти здорову критику від "тролінгу". В першому випадку - варто дослухатись і, можливо, навіть дещо видозмінити інформацію яка подана в статті. Ми не завжди можемо бути праві і якщо нам допомагають визначити істину - треба тільки подякувати за це. В другому випадку - не варто "кормити тролів" і краще не звертати на них увагу взагалі, не вступайте в дебати з ними. Це для них - найбільша кара. Якщо Ви не впевнені що зможете адекватно реагувати на критику - краще взагалі не пишіть

4. Не забувайте зберігати. На даний момент грою передбачено проміжне зберігання тексту, але ніхто гра як завжди може глюканути. Не забувайте час від часу зберігати частину статті деінде (гугл-док, Word, блокнот чи ще десь) щоб не трапилось так, що Ви половину дня сиділи і писали - а стаття після оновлення сторінки зникла.

5. Порада. Не створюється сама газета? Не приймає назву? Назва газети не може бути на українській мові, використовуйте англійську. Також назва газети вже може бути зайнята-спробуйте іншу.

І зрозумійте головне, писати - дано не кожному, тому якщо не впевнені що вийде - краще не намагайтесь, а якщо спробували і переконались що це не ваше - краще не продовжуйте. Спробуйте проявити себе в іншій сфері еЖиття - політиці, військовій справі чи ще десь. Головне отримувати фан від гри.



Інтерв'ю

Підготовка до інтерв'ю

Підбиратися до інтерв'ю зазвичай корисно відразу з двох сторін. По-перше, корисно визначитися з темою, а по-друге - з'ясувати, хто з «зірок» на даний момент доступний і може відповісти на ваші запитання. При цьому, приблизно рівне значення має зірковість вашого співрозмовника (президент крутіше третього зама аташе з культури) та його здатність розповісти щось цікаве (в окремих випадках третій зам аташе з культури крутіше президента). Якщо ви поки ще не дуже добре знайомі з персоналіями українського паноптикуму (прощу вибачення, я хотів сказати політикуму), то, очевидно, вам доведеться орієнтуватися в першу чергу на популярність. Але варто пам'ятати - хороша журналістська робота неможлива без налагодження контактів і зв'язків, тому завжди слід прагнути до того, щоб сформувати свою власну «базу експертів», до яких можна звернутися з того чи іншого питання.

Підходити до вибору теми слід виходячи з простого міркування: наскільки цікавою вона буде для ваших читачів. Як правило, теми на кшталт «один день з життя Конгресу» або «що там у нас з політикою» не надто підходять для роботи в форматі інтерв'ю - більш підходящим жанром тут буде репортаж, замальовка або огляд. (Відійшовши від теми трохи вбік відзначимо, що репортаж зосереджений на передачі фактичної інформації, замальовка орієнтована на відтворення деталей і подробиць, а огляд повинен являти собою комплексний аналіз ситуації). Ідеально знайти якийсь «інформаційний привід», до якого інтерв'ю можна приурочити: різке падіння курсу гривні, скандал в конгресі, фальсифікації на виборах, тощо. При цьому, не варто дуже вже сильно зосереджувати свою увагу на одній темі: задавши два-три питання, що мають безпосереднє відношення до інформаційного приводу має сенс дати бесіді йти своїм шляхом.

Витратьте хоча б годину на те, щоб розібратися в темі. По-перше, переконайтеся в тому, що вам відомі всі загальнодоступні факти, пов'язані з інформаційним приводом. Найгірше, що може зробити журналіст в ході інтерв'ю - це продемонструвати свою некомпетентність в обговорюваному питанні. Досвід показує, що відсутність у інтерв'юера розуміння проблеми веде до того, що підсумковий текст виходить безглуздим і малоцікавим. У той же час, врахуйте, що читач, швидше за все, не володіє вашими знаннями, тому не соромтеся пояснити підгрунтя своїх питань, в тому числі - перераховуючи в їх тексті вже відомі вам факти. Наприклад: «Пане Президент, загальновідомо, що ви п'єте кров російських немовлят. Проте, до цих пір неясно, кров якої групи ви віддаєте перевагу: другий чи четвертої? У своїй передвиборній програмі ви писали про те, що вашим улюбленим напоєм є кров групи A (II) Rh +, в той час як ваш найближчий соратник, міністр вугільної промисловості, недавно говорив про те, що подарував вам на день рожденья пляшку колекційної крові AB (IV) Rh- ». Не бійтеся занадто довгих питань, якщо вони необхідні для кращого розуміння тексту читачем. При необхідності розбивайте текст інтерв'ю врізками, з поясненням фактів, які, можливо, невідомі читачеві.

Не варто вигадувати всі питання заздалегідь: швидше за все в ході бесіди ви захочете сформулювати деякі питання по-новому, а від деяких, можливо, відмовитися взагалі. У той же час, корисно мати деяку кількість заготовлених питань, які можна використовувати в тому випадку, якщо розмова зайшла в глухий кут. Це особливо актуально в тому випадку, якщо співрозмовник налаштований по відношенню до вас вороже або роздратований. Не ставте питання на які можна відповісти односкладово - будьте впевнені, маючи можливість просто сказати «так» чи «ні» багато хто так і так і відповість. Слідкуйте за ходом бесіди: з одного боку, не заважайте співрозмовнику виговоритися, з іншого - не давайте йому можливості відводити розмову занадто далеко від теми.

В ході інтерв'ю

В першу чергу з'ясуйте, коли вашому респонденту буде зручно з вами розмовляти. Зазвичай, краще пожертвувати оперативністю (до певної міри, природно) і зловити людини в той момент, коли він буде налаштований на розмову. Із кіно все ми знаємо: натовпі журналістів, осаджуючої що виходить з будівлі людини, зазвичай доводиться задовольнятися сухим «без коментарів». Справжні інтерв'ю беруться в спокійній комфортній обстановці, привабливої ​​до бесіди.

Варіант з посилкою співрозмовнику списку питань (ПМ, поштою, в гуглдоке - як завгодно) я б радив відкинути відразу - так беруть коментарі до статей, але інтерв'ю це, в першу чергу, бесіда. Саме тому я б рекомендував відразу розраховувати на розмову в якомусь чаті або мессенджері. В РЛ іноді доводиться задовольнятися паліативними варіантами, але в еРеспубліки, на щастя, немає людей настільки недоступних, щоб їх не можна було зловити в чаті.

Навіть якщо ви хочете випускати газету в стилі «зриваючи покрови» і різати правду-матку поки вона не закінчиться кров'ю, все одно не варто хамити і провокувати співрозмовника без необхідності. Іншими словами, хамити і провокувати є сенс тільки тоді, коли ви відчуваєте, що це може змусити людину сказати вам щось таке, чого б він в звичайних умовах не сказав. Досвід показує, що це буває досить рідко.

Після кожної відповіді співрозмовника задумайтеся: чи справді він відповів на ваше запитання? Можливо, він просто наговорив багато стереотипних фраз, так і не торкнувшись суті проблеми. Не соромтеся перепитати або поставити уточнююче запитання. Залежно від вашого стилю роботи, ви можете просто переформулювати питання, чи прямо сказати, що «на моє запитання ви не відповіли».

Редагування

Не бійтеся редагувати інтерв'ю. Публікація відповідей співрозмовника з «цинічно збереженої орфографією» це поганий тон, робіть так тільки якщо ваша мета підмочити його репутацію. У звичайному ж випадку не соромтеся зробити літературну редакцію тексту, а потім передати його интервьюируемому для звірки. Якщо його правки будуть в рамках того, що ви почули під час інтерв'ю - приймайте. Якщо ж він почне правити текст «постфактум» (хороша мислячи, як відомо, приходить опосля) - попередьте співрозмовника, що завжди можете повернутися до варіанту дослівного цитування. Загальне правило - узгодження відредагованій версії тексту це не ще одна можливість внести в нього зміни.

Оформлення

Для оформлення текстів існують спеціальні люди, чия робота не має нічого спільного з журналістикою. Якщо у вас є уявлення про типографіці, дизайні та інші нісенітниці з цього ряду - вперед. Якщо ні - дотримуйтеся здорового мінімалізму. Заголовки виділили, абзаци зробили - і добре.



bb-коди

Якщо Ви раніше ніколи не зіткались з темами на різних форумах, то ВВ коди для Вас є чимось незрозумілим та загадковим. Тому зараз детально опишу функції, які доступні при написанні статті:



Детально:

- (Bold) - функція для написання тексту товстим шрифтом. Для зручності також активується комбінацією Ctrl+B. Для того, щоб текст став товстим достатньо виділити мишкою потрібну частину тексту чи слово та натиснути цю клавішу.
Приклад: Erepublik in the world

- (Italic) - функція для написання тексту під нахилом. Для зручності також активується комбінацією Ctrl+ I. Для того, щоб текст став курсивом, достатньо виділити мишкою потрібну частину тексту чи слово та натиснути цю клавішу.
Приклад: Erepublik in the world

- (Underline) - функція для написання підкресленого тексту. Для зручності також активується комбінацією Ctrl+ U. Для того, щоб текст був підкресленим, достатньо виділити мишкою потрібну частину тексту чи слово та натиснути цю клавішу.
Приклад: Erepublik in the world

- (Picture) - функція для вставки зображення з подальшим відображенням безпосередньо у статті. Також можна активувати комбінацією Ctrl+P. Після активації функції буде запропоноване поле для вставки посилання на зображення:
ВАЖЛИВО!!! Інколи на сайтах доступ до зображення заблокований, тому перевіряйте посилання - у кінці повинен бути вказаний формат зображення - найчастіше це png та jpg.
Приклад:

- (Link) - функція для вставки посилання на той чи інший ресурс всередині гри або за її межами. Активується також комбінацією Ctrl+L. Після активації буде запропоновано ввести посилання, яке і буде відображатись у статті та буде клікабельним.Після вводу посилання потрібно ввести текст, який власне і буде відображатись і при натиску на який активується посилання.
Видаляємо "Your text to link here... " та вводимо потрібний нам текст.
Приклад:

- (Strikethrough) - функція для написання закресленого тексту. Для зручності також активується комбінацією Ctrl+S. Для того, щоб текст став курсивом, достатньо виділити мишкою потрібну частину тексту чи слово та натиснути цю клавішу.
Приклад: Erepublik in the world

- (Line) - функція, за допомогою якої створюється горизонтальна лінія на ширину статті. Для зручності існує також комбінація Ctrl+H.
Приклад:

- (Emails inside text) - функція, за допомогою якої можна вставити посилання на е-мейл для прямої відправки повідомлення.

- (Clean) - призначена для очистки тексту від кодів( товстий шрифт, закреслений і т.д.). Для активації потрібно виділити потрібний текст, а потім натиснути дану клавішу.

- (Preview) - призначена для перегляду статті в окремому вікні( зверху). Потрібна для того, щоб переглядати як буде виглядати стаття до друку та при потребі вносити корективи.

Також є приховані можилвості еРепки в області журналістики - роздивимось:




Ця стаття поєднує в собі три гайди:
http://www.erepublik.com/uk/article/2156332
http://www.erepublik.com/uk/article/2077123
http://www.erepublik.com/uk/article/2247280
оновлена, та додана інформація.

Для вас працював, gudilka91 o7


[MinDem] Бібліотека новачка / 2,479 еДень
www.erepublik.com/en/article/2439323



[MinDem] Юному журналісту/інтерв’ю/bb-коди
www.erepublik.com/uk/article/2446922