Fundo lig/desl

Inscrever-se

 

Continuar

Continuar Ao criar uma conta, você estará concordando com os Termos de serviço e a Política de privacidade
Reenviar e-mail   |  Não recebeu o e-mail? confirmation@erepublik.com

Resend the confirmation email to this address

Reenviar e-mail Não recebeu o e-mail? confirmation@erepublik.com

Интервју со Girl from MACEDONIA

Dia 1,820, 11:40 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Macedônia (ARIM) por VardarEgejPirinMacedonia


Уште едно интервју со наша добро позната еСограѓанка :)

Што помисли прв пат одкако се логираше на играва ?
Girl from MACEDONIA:Хмм пред да ја почнам играва за неа слушав од Игор со месеци , потоа знам дека требаше да останам дома неколку дена сама поради x причини.. и си реков ајде за да не ми е досадно ќе почнам да ја играм. Чекор по чекор ми кажуваше ај сега работи, сега тренирај, немој да се бориш слаба си сеуште итн.. неколку пати се запрашав. Што ме натера и зошто воопшто го играм ова чудо. Ми беше досадна на почеток, имаше денови кога ја играв кога не..После станав дел од лавови и се заразив :D

Кој е игор ?
Girl from MACEDONIA::Dдечко :D љубов пред erep :D сегашниот acc и не му е многу постар од мојот.. но фактот што имаше друг acc пред овој..само по себе говори фактот што повеќе од еден месец ми зборуваше за играта.. А сега јас сум онаа која е по аразена од него, а тој полека полека се откажува..

Зошто играш еРепаблик ?
Girl from MACEDONIA:На почетокот беше од љубопитство и од забава.. Како што времето поминуваше стана моја рутина. Станувам и одма уклучувам ереп да ги завршам дневните обврски, да видам со што не изненадиле админите, за што има препукување и карање, која е новата љубов на ереп..

Сметаш ли дека во моментов постои стагнација на играва, и како може да се надмене проблемот ?
Girl from MACEDONIA:Тотално сум надвор од играва последниве неколку месеци а и кога ќе се уклучвам тука се истите личности, истите проблеми, истите препукување, се е исто и тоа е еден вид стагнација..Очигледно немаат асови во ракавот админите и се е сведено на рутина во играва. Нема нови играчи или па ако ги има сигурно се стари банирани играчи или мултиња..

Имаш размислувано за тоа како би привлекла повеќе девојки на играва ?
Girl from MACEDONIA:Имам пробано да ги заразам другарките им се имам качувано на глава со играва ама џабе не ги привлекува. Едноставно на играва нема ништо што девојки го сакаат..мода, козметика бла бла.. Но затоа има дружење ама очигледно не им е доволно.. Нема сите начини се испробани, или е до нив или до мене :D А мислам дека треба и едно ново, добро и масовно рекламирање на играва. Така сигурно ќе имаме уште некој бран нови играчи а меѓу нив и неколку девојки..

Ти си една од ретките девојки која има две медали од конгрес, зошто не си продложила да се натпреваруваш за претседателската, и кажи ми ја генералната слика според тебе за политиката на играва ?
Girl from MACEDONIA:Да имам два конгресменски медали и горда сум што можам да кажам дека ниту еден глас немам купено, а за претседателскиот неколку пати пробав без вистинска намера, без тоа стварно да го посакувам туку од забава и да им земам некој глас на фаворитите. Има многу во играва кои се обиделе да ја кројат судбината на еМакедонија. Некои добро се покажаја ама некои.. Кога некој ќе реши да се занимава особено со функцијата епретседател искрено очекувам да се посвети доста време на играва и чесно да игра, нека земе и награда ама нека не го уништува тоа што другите пред него го граделе заедно со народот. Сепак, не сум јас таа која треба да суди што е како е во еМакедонија особено не сега кога што се вели не знам ни кој е претседателот и неговиот тим. А уште помалку кој е конгрес тимот.. Во една таква ситуација кога сум тотално надвор од играва не ни помислувам да одам на претседателски мандат, без разлика што се мали шансите да победам., сепак кога би се одлучила на еден таков потек тоа би било кога би имала многу време и многу познавање од ситуацијата.

Како се одлучиш за името ?
Girl from MACEDONIA:Па Girl from MACEDONIA не беше мојата прва опција, најпрво сакав цели име и презиме, ама па после се премислив и си реков нема потреба од толкава формалност, па се решив за тоа од проста причина што знаев дека немаше многу девојки на играва и што немаше и многу играчи од Македонија.

Ќе ни откриеш, нешто повеќе за тебе ?
Girl from MACEDONIA:Кога толку ве интересират :P Некои од вас ме знаат, некои не. Јас сум од Охрид , моментално студирам во Скопје на правниот факултет насока-политички студии. Првиот колоквиум го исчистив, држете ми среќа за наредните, особено за испитите. Сакам да излегувам, да се дружам.Се опуштам со слушање музика и многу сакам да готвам некои откачени и несекојдневни специјалитети. И да обожавам вино. Доволно ?

Која мелодија ти ѕвони на мобилниот ?
Girl from MACEDONIA:Волим осмех твој :)

Доколку не би постоела играва, со што би го заменила времето кое го трошиш на неа ?
Girl from MACEDONIA:Ух со многу работи. Повеќе би читала тоа сигурно, потоа би гледала филмчина. А за излегување и дружење наоѓам време без разлика што губам време на играва.

Како би ги мотивирала читателите на Што Има Ново, за да не се откажуваат од играва ?
Girl from MACEDONIA:Па како да ги мотивирам како што јас сама си се мотивирам, ајде Наташа кога ќе стигниш до GoW ќе почнеш да размислуваш за тоа. Стигнав до legendary force *** наредно е тоа, па сега си мислам ајде кога ќе стигнам до сила 25к тогаш ќе видам што ќе правам.
Едноставно нема лек од играва, така длабоко навлегла во мене а верувам и во повеќето и е еднаква на миење лице на утро. Па ако престанете да го миете лицето наутро , престанете и да ја играте играва..
И не заборавајте ја целта на играва, тука сме за да се забавуваме и опуштаме, да заборавиме на проблемите од рл, а не да ги лечиме досадувајќи и малтретиајќи ги другите околу нас.Сите интервјуа можете да ги погледнете тука.Интервју со Girl from MACEDONIA
http://www.erepublik.com/en/article/-girl-from-macedonia-2156462/1/20
 

Comentários

El Che G
El Che G Dia 1,820, 11:45

o/

Ivooo Kos
Ivooo Kos Dia 1,820, 11:48

OhriT,
Natasha more se zaboraivme...

MissPaunova
MissPaunova Dia 1,820, 11:52

o/

Voix of Macedonia
Voix of Macedonia Dia 1,820, 11:57

o7

Mr.Santino
Mr.Santino Dia 1,820, 11:58

ok...fali intervju so mene ako sakas da imas uste 1000 pretplati
o7

elAngelo
elAngelo Dia 1,820, 12:03

вот

dimzaaa
dimzaaa Dia 1,820, 12:11

цицки не е на одмет

Kate N
Kate N Dia 1,820, 12:35

\♥/

Aspadora
Aspadora Dia 1,820, 12:39

Sakame i SLIKI !

Prilep4an4e
Prilep4an4e Dia 1,820, 12:39

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dia 1,820, 12:39

дубле О 7

Ace Veles
Ace Veles Dia 1,820, 12:41

o7

serginius73
serginius73 Dia 1,820, 12:48

v + sub

Black Snakee
Black Snakee Dia 1,820, 12:58

o/

HannyaTR
HannyaTR Dia 1,820, 13:00

Q6 Silah Dağıtımı / Q6 Weapons Giveaway
http://www.erepublik.com/tr/article/q6-silah-da-t-m-q6-weapons-giveaway-2156382/1/20

B a z e
B a z e Dia 1,820, 13:03

o7

Martin Tashkoski
Martin Tashkoski Dia 1,820, 13:58

natka rules : ) o/

mandanata
mandanata Dia 1,820, 14:12

о7

Tio Lucho
Tio Lucho Dia 1,820, 14:31

v

Jurukov
Jurukov Dia 1,820, 14:34

o/

NO CARRIER
NO CARRIER Dia 1,820, 15:07

о7

warriorMKD
warriorMKD Dia 1,820, 15:15

носталгија...
о7

OFLU ONUR
OFLU ONUR Dia 1,820, 15:48

v

McFresh
McFresh Dia 1,821, 23:46

o7
a wendy ja znaes ?
))))

NatashaIv
NatashaIv Dia 1,821, 00:14

Ja znam wendy

Kpakep4e
Kpakep4e Dia 1,821, 04:13

v

Felllix
Felllix Dia 1,821, 13:58

o/

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Dia 1,821, 14:00

o/

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Dia 1,821, 14:50

o7

MaLoUmEn
MaLoUmEn Dia 1,822, 03:03

нема цицки нема воут...

Хејл МултивитаминС!!

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.