[МінКульт] е-Самоактуалізований

Day 3,088, 01:39 Published in Ukraine Ukraine by 8ZEBRA8

Хеллоу е-українці!

У когось вже закінчились свята, а у мене вони продовжуються. Й так, як я вже давненько хотіла написати е-психо статтю, представляю вашій увазі гуманістичну психологію.
Воскресінню Джона Сноу присвячується



"Найбільший відчай відчуває людина, коли змушена відректись від власного Я"
К'єркегор


У лоні гуманістичної психології існувало дві відомі та значущі людини. Першою був теоретик школи Абрахам Маслоу, а другою - практик Карл Роджерс.

Кожна людина прагне до самоактуалізації, реалізації свого потенціалу як окремої живої істоти, реалізації свого проекту.
Самоактуалізація робить людину людиною.
(Абрахам Маслоу)

Цілісна школа з власною концепцією людини зародилася після Другої Світової Війни, коли дві школи біхевіорзм та психоаналіз піддавалися нищівній критиці, а у суспільства був запит для нової психології.

Психологи сходяться на думці, що основи людської ідентичності закладаються в дитинстві. Біхевіористи вважали, що будь-який поведінковий стиль дитини або дорослого - це результат на стимули мами в дитинстві. Вони розробили чіткий план виховання, разом з кількістю похвал, поцілунків та обнімань. Маслоу же говорить, що мама має чути свою дитину. Не почута дитина - не люблена.

Портрет е-самоактуалізованої людини:
1. Задоволена собою та своїм е-життям. Вона вміє довіряти своєму способу життя, приймає його таким як воно є.

2. Глибокі міжособистісні стосунки. Здатність почути і прийняти іншу людину, адмінів, того хто бере твоє БХ.
3. Почуття причетності з іншими. Відчуває себе частиною е-нації, е-суспільства, громадянином своєї е-України, членом е-партії та МЮ.
4. Збереження меж своєї особистості від негативного впливу середовища. Вміє сказати "ні" та "стоп". Не дозволяє завдавати ударів по своїм е-болючим точкам.
5. Ефективне сприйняття реальності. Не відмовляється від е-реальності. Не замикається в собі, улюблених е-речах та людях.
6. Творчість. Девізом є "е-жити не нудно, а цікаво"

7. Здатність до гумору. Проте не до банальних сарказму, тролінгу, сатири, а до доброго е-гумору.
8. Широка гама переживань. Така е-людина в контакті зі своїми емоціями. Приймає усю гаму відчуттів.

Для того щоб стати на шлях самоактуалізації потрібно задовольнити свої е-базові потреби і дитячі дефіцити, це дасть можливість переступити невротичні обмеження.
Невротичність це зрада свого Я. Невроз полягає у вічному конфлікті: те що людина переживає і цінує в собі сама зазвичай не збігається з тим, що в ній хочуть бачити інші.
Кожна дитина в пошуках прийняття батьків відмовлялася від своєї власної частини і починала більше довіряти фантазіям батьків про себе ніж собі самій.

У кожної людини існує організм (наше автентичне Я, яке хоче розвинути усе що можна розвинути) та селф (фальшива частина, яка далека від наших бажань).
Дитина розвиває в собі фальшиве селф, бо кожна мама накладає на свою любов певні обмеження.


↓↓↓↓Самоактуалізованих людей дуже мало, тому мені хотілося б почути чи відчуваєте ви себе е-самоактуалізованими чи чого вам не вистачає для е-самоактуалізації ↓↓↓↓





Для шаутів:
[МінКульт] е-Самоактуалізований
http://www.erepublik.com/uk/article/2595618