Козацькі підводні човни

Day 2,681, 11:22 Published in Ukraine Romania by UABucefal

Так не дивуйтесь козаки будували підводні човни.
Єдиним історичним першоджерелом гіпотези є повідомлення Французького філософа XVI століття єзуїта Р. Фурньє який відвідавши Константинополь у 1595 році, писав:
Тут мені розповідали зовсім незвичайні історії про напад козаків на турецькі міста й фортеці. Вони з’являлися несподівано, піднімалися просто з дна моря і наводили жах на варту і всіх берегових жителів. Мені й раніше оповідали, ніби козаки перепливають море під водою, але я вважав це за вигадку. Тепер же я говорив з тими людьми, які були свідками підводних набігів козаків на турецькі береги.
У 1820 році в Парижі вийшла книга французького капітана та винахідника підводних човнів Монжері «Про підводне мореплавання й війну» в якій коментуючи статтю Фурньє, автор зазначав: «Запорозькі козаки користувалися весловими суднами, які мали здатність опускатися під воду, рухатися так протягом тривалого часу, а потім повертатися назад, піднявши вітрила». Не маючи ніяких джерел Фурньє Монжері робить сміливу реконструкцію козацького човна, чи точніше те, яким він його уявляє. На думку французького винахідника козаки обшивали свої човни ззовні шкірою, корпус їх накривали герметичною палубою, а над нею вертикально споруджували шахту, всередині якої знаходився козак, який вів спостереження за морем і водночас керував човном, шахта одночасно слугувала і для постачання свіжого повітря всередину човна, човни в підводному положенні рухалися за допомогою весел, при чому герметичність бортів у місцях встановлення весел забезпечували шкіряні манжети.


Ось такі наші предки були винахідливі.