[СПЛ] Подршка Плавој Принцези

Day 2,508, 02:05 Published in Serbia USA by Srpska Patriotska Liga o7


Поштовани грађани, драги пријатељи, Патриоте,

Теме о којима смо писали у овом броју Гласника Српске патриотске лиге су:
– Подршка Плавој: анализа првог чланка кандидатуре;
– Тренирај са Патриотама – пријави се за редовну поделу златника за тренинг;
– Честе грешке при писању интерпункцијских знакова;
– Дацина патриотска кухиња: лења пита за SerbianLegendu!



Поводом предстојећих председничких избора, Главни одбор Српске патриотске лиге одржао је неколико састанка са два кандидата, на којима су детаљно представљени и разрађени планови и програми њихових влада за мандат пред нама. Договор је постигнут са кандидаткињом Уједињене еСрбије, Плавом Принцезом.

Пре него што је кренула са објављивањем чланака кандидатуре, упознали смо се са читавим програмом, разрешили нека спорна места и у потпуности усагласили ствове. Како смо највише заинтересовани за рад у Министарству одбране, одлучили смо да свој чланак подршке издамо одмах након што кандидаткиња објави програм тог министарства, желећи да истакнемо циљеве Српске патриотске лиге у вези са српским војним системом, a које бисмо спроводили у случају победе на председничким изборима.

Прво и најзначајније начело јесте једнакост свих војних формација – исти број организованих удара за све, исти начин вођења удара и исти начин финансирања јединица и формација. Дакле, држава се према свима мора опходити на исти начин, што је заправо и предуслов постојања одрживог система: у времену када је активност наше заједнице опала и када противници СО користе као снажан одговор у биткама против Србије и савезника, Министарство одбране нема право да било кога поставља у повлашћени положај и прави разлике између јединица тамо где их суштински – нема.

Предлог Министарства одбране не треба да буде ултиматум – формације би имале прилику да се изјасне о предлогу државе о организованим ударима, да изнесу своје примедбе и сугестије, те и да понуде потпуно нови систем. Но, оне јединице које нису спремне за дијалог држава неће ангажовати и у томе ће остати доследна, током читавог мандата.

Подстицање активности војника друго је значајно начело. Како је однос државе према свим војним јединицама и формацијама идентичан, отвара се могућност и јединицама које до сада нису учествовале у организованим ударима Министарства одбране да се њима прикључе, под истим условима као и остале јединице које ангажујемо. Позитиван пример јесте јединица Сијукси, која је успешно завршила свој пробни период, те се у потпуности укључила у ударе војске.

Средства која се издвајају за ударе војних формација ограничила би се на 40% дневног прилива државе. Показало се да у једном дану трошкови удара не прелазе ни 20% тог прилива, но – како планирамо да повећамо активност војника, повећаћемо и број организованих удара јединица. Сва непотрошена средства из једног дана пребацивала би се за наредни дан и тако све док се средства у потпуности не потроше. Овакав потез јединицама гарантује редовну исплату рефунда, јер не постоји могућност да држава остане дужна јединицама, а такође и држави представља сигурност, јер на ударе не може да потроши више од 40% дневног прилива.

Чланци са наређењима редовно би се издавали, а извештаји са удара војних формација, као и приказ трошкова организованих удара и војног буџета – били би сваког тренутка доступни. Министар одбране, као и његова заменица, били би из редова Патриота, а заједно са колегама, пре свега истакнутим војницима, руководили би Министарством одбране током октобра.

Уколико подржавате изнета начела, позивамо вас да на изборима у недељу свој глас дате Плавој Принцези, кандидаткињи Уједињене еСрбије. Мишљење Патриота је да је овога месеца она убедљиво најквалитетнији и најискуснији кандидат, будући да је више пута била део Владе наше државе, а уз то је и команданткиња војне јединице која присуствује организованим ударима Министарства одбране, те је са војним системом више него добро упозната. 🙂



Развој тренинг центара и константно тренирање од кључне су важности за развој профила. Стога смо одлучили да уместо стандардне поделе тенкова, који су сада исувише приступачни, организујемо поделу 0,19 златника за тренинг, и то на сваких пет дана, све до 25. октобра. Довољно је да пријаву попуните само једном – златници ће вам стизати све до 25. октобра.



Од претходног броја у оквиру нашега Гласника објављујемо и рубрику посвећену језику, недоумицама и честим грешкама које правимо у писању. Задовољни смо коментарима читалаца, те и у овом броју износимо кратак преглед неколико недоумица. 🙂

Тачка се не пише иза арапских бројки када означавају редне бројеве, ако се налази испред неког другог знака интерпункције.

исправно је: Други светски рат (1939–1945) – са цртом, а не цртицом, без размака!
погрешно је: Други светски рат (1939. – 1945.) – због неадекватне употребе тачке.
погрешно је: Други светски рат (1939-1945) – употребљена цртица уместо црте.
погрешно је: Други светски рат (1939 – 1945) – употребљена размакнута црта уместо примакнуте.

исправно је: Скуп је одржан 15–18. јула 2001, али је јавност о томе обавештена тек 20. јула.
погрешно је: Скуп је одржан 15–18 јула 2001., али је јавност о томе обавештена тек 20. јула.

исправно је: Књиге су објављене 1959, 1962, 1965. и 1966. године.
погрешно је: Књиге су објављене 1959., 1962., 1965. и 1966. године.

Писање интерпункције у електронској комуникацији, за разлику од стандардног рукописа, захтева обраћање пажње и на размаке испред или иза интерпункцијског знака у тексту. Оваквих правила за рукопис – нема. Стога, у игри често грешимо приликом писања чланака, шаута, у комуникацији на чету.

Приликом употребе тачке, размак пишемо само након ње, а никако испред. Исто правило важи и за запету, тачку и запету, упитник, узвичник, две тачке.

исправно је: Скуп на Ади одржаће се у октобру. Како је уобичајено, Новосађани ће први доћи.
погрешно је: Скуп на Ади одржаће се у октобру.Како је уобичајено,Новосађани ће први доћи.
погрешно је: Скуп на Ади одржаће се у октобру . Како је уобичајено , Новосађани ће први доћи.

Приликом употребе свих видова заграда, размак се пише само пре отворене заграде и након затворене заграде, уколико се наставља са писањем текста и после заграде. Уколико се након затворене заграде пише неки други интерпункцијски знак, он долази одмах након ње, без размака после заграде. Исто је и правило за писање наводника.

исправно је: Скуп на Ади одржаће се у октобру (највероватније у другој половини месеца).
погрешно је: Скуп на Ади одржаће се у октобру ( највероватније у другој половини месеца ) .

Примере грешака опет је лако пронаћи у чланцима и шаутима:












Толико за ово издање Гласника.
С поштовањем,
Главни одбор Српске патриотске лиге