Измештање престонице из Србије?

Day 1,420, 09:13 Published in Serbia Serbia by Sever Vetrovnik


Поштовани читаоци, Књига Велесова вам се после дуже паузе представља новим чланком.

Први део чланка размотриће могућности које би Србија имала да престоницу премести из оригиналне територије у неку колонију. Ова решења можда нису најмудрија, али чланак ни не нуди коначни одговор на питање где потражити ресурсе, већ разматра различите ситуације.

У другом делу чланка, имаћете прилику да прочитате интервју са новим иранским председником.



1. Нова престоница

1.1. Пијемонт, Италија

Преузимањем извесних француских, италијанских, швајцарских и аустријских регија, Србија би дошла до 10 од укупно 10 ресурса. Док Италија, Швајцарска и Аустрија нису јаке државе (са последњим двема могли бисмо чак и да потпишемо споразум о изнајмљивању регија сличан оном који Бреазил има са Јужном Африком), Француска би могла да прави мало веће проблеме, али сигурно да бисмо успели да их држимо под контролом. Ипак, ова могућност носи непрекидно отворена 4 устанка, а ангажовање земаља ЕДЕН-а и Тере могло би да нас озбиљније умори. Број активних устанака могао би се смањити одустајањем од неких регија. Напуштањем Аустрије, Француске или Швајцарске, на пример, имали бисмо отворена 3 устанка, али и 8/10 ресурса. Иако би овај излет могао бити занимљив, да бисмо успели у тој авантури, морамо прво избацити Хрватску из Италије, а затим постићи договор са Словенијом која је северне италијанске регије и Швајцарску већ дуже време држала под контролом.





1.2. Раџастан, Индија

Заузимање Индије и изнајмљивање три пакистанске регије: Синд, Пенџаб, Област северозападне границе, довело би нас до поседовања 8/10 ресурса уз само 2 устанка, при чему би се један дизао у пријатељској, савезничкој земљи, а други у непријатељској Индији, која нам није дорасла. Одлазак на још један далек пут свакако би био занимљив, али би био знатно дужи него онај понуђен у првој опцији, и свакако сложенији од претходног путовања у Синд. Пошто је размена територија повлачењем из борби онемогућена, до Индије бисмо морали да путујемо преко Грчке, Кипра, Египта, Саудијске Арабије, Ирана и Пакистана. Такође, близина Кине, која ратује у другој временској зони, могла би да читаву авантуру учини бесмисленом, али да морамо да бирамо, ја бих гласао за ово решење – кад је бал, нек је бал. У близини нам се налази и давнашњи савезник, Индонезија. Изнајмљивање Суматре од њих донело би девети ресурс, али и трећи устанак.





1.3. Северни Доњи Амазон, Перу

Толико далеко, да за сада изгледа немогуће чак и у теорији. Држање Перуа, Колумбије и Чиле доноси 8/10 ресурса, уз 3 устанка које лако можемо одбранити. Невољу чине Бразил, САД и Аргентина, све сами непријатељи, који здружени и потпомогнути савезом, будући у другој временској зони, могу срушити наше колоније, а чак и спречити да их уопште остваримо. Иако би ово било најтеже и најегзотичније, а самим тим и најзанимљивије путовање, свакако да, у случају да измешатмо престоницу у колоније, ја не бих градио царство у Латинској Америци. Превише је ризично.

Ипак, зашто одлазити у туђину, када и у комшилуку можемо да заснујемо моћну државу, са ресурсима? Што се ресурса тиче, без приче о измештању престонице, мислим да нам је најисплативије да држимо Румунију и део Украјине, а да Мађари заузму Аустрију и Италију, али о томе другом приликом. Нисмо сами у овој игрици, и не зависи све од нас.

Ресурси, колико погодују економији, делимично представљају и кавез популацији: стално једни исти устанци, једни исти непријатељи. еНација се лако успава, а сви знамо шта је било прошли пут кад смо ухваћени на спавању.



2. Интервју са иранским председником

Кажите нам нешто о себи?

- Зовем се Амин, имам 25 година и радим као електро-инжењер.

Који је ваш циљ као председника Ирана?

- Иако имамо доста замисли, главно нам је да побољшамо односе са извесним савезницима, јер сматрамо да могу бити бољи.

Има ли иранска влада план како да стекне нове ресурсе, и да ли ће тај план укључити инвазију на Кипар?

- Имамо два плана, али за сада не можемо ништа рећи због тога што их морамо држати у тајности. : )

Како бисте описали победу на октобарским изборима?

- Awesome 😃.

Главна разлика између вас и вашег противника на изборима?

- Он је четрдесетогодишњи доктор, а ја инжењер од 25 година. Шалим се, првих 8 иранских партија ме је подржало, тако да ми победа уопште није била тешка.

Имате ли искуства у управљању државом?

- Да. Прошлог месеца сам био ирански потпредседник, а прошле године министар спољних послова Ирана и Малезије.

Без великог броја играча, држава тешко може учинити нешто значајно овде. Планира ли Иран да организује неки бејби бум ускоро?

- Радимо на томе, и припремамо тим који ће промовисати еИран и привући нове играче.

Какав је однос Ирана и Уједињених арапских емирата?

- У прошлости смо имали размирице, када су нас прогласили природним непријатељем у тренутку кад смо имали један важан рат, али је то сада прошлост. У септембру су имали одличног председника, а овог месеца и председник Емирата, и председник Србије, и ја, учинићемо све да ојачамо савезништво. За сада нам добро иде и немамо никаквих проблема.

Постоје гласине да је Иран под претњом турске групе iNCi која планира да политички преузме Иран. Да ли су те гласине тачне?

- Не.

Опишите српско-иранске односе последњих неколико месеци.

- Сарадња је увек постојала, некада слабија, некада јача, али се ми трудимо да је овог месеца подигнемо на виши ниво. У време давања интервјуа, иранска битка дана била је борба измешу Србије и Хрватске.

Која је најтежа криза коју је Иран преживео?


- Прошле године, када је наша влада забранила овај сајт, изгубили смо доста играча. Ипак, снашли смо се да наставимо са игром, и недостатак играча надоместили организацијом војске.

Како је иранска војска устројена? Како функционишу ваше паравојне јединице?

- Прошлог месеца смо имали проблема са неким играчима који су само гледали како да дођу до најамничке медаље. Непостојање унутрашњих политичких проблема и талентовани министар одбране много значе нашем друштву и војној моћи. На састанку са вођама војних и паравојних јединица, убедили смо војнике да не јуре најамничку медаљу, већ да се боре по наређењима министарства одбране. На срећу, војници су разумели, па сада не расипамо војни утицај и делујемо јединствено.

Шта је највећи успех Ирана?

- Поседовање ресурса алумијума, гуме и стоке. : )

Које бисте државе волели да видите на мапи?

- Мислим да би администратори, уместо Косова и све приче коју оно носи, могли да уведу још неке државе у Африци.

Какав ће став заузети Иран поводом Косова и Метохије?

- Гласаћемо НЕ!

Порука српским играчима:

Let’s show the world how good we are together and how much we are awesome 😃

Hajariyan, ирански председник



Уживајте до новог броја!

Север Ветровник